Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCX360
Okładka Buku Sudoku (PC)

Buku Sudoku

Elektroniczna odmiana łamigłówki sudoku, w której do rozwiązania mamy około 1200 różnych zagadek. Na uwagę zasługuje rozbudowany multiplayer, oferujący tryby współzawodnictwa oraz kooperację.

Logiczne | 2D | sudoku

Okładka Buku Sudoku (PC)

producent: Absolutist

wydawca: Merscom

wydawca PL: OniGames

data premiery gry:

15mar2005

PC

28maj2008

X360

Buku Sudoku jest elektroniczną wersją popularnej łamigłówki. Gra bazuje na oficjalnych zasadach sudoku, wyróżniając się między innymi za sprawą efektownej oprawy audiowizualnej.

Zabawa prowadzona jest na planszy, na której gracz musi wprowadzać brakujące cyfry. W sumie ma się do czynienia z dziewięcioma rzędami oraz dziewięcioma kolumnami (81 pól), aczkolwiek dokonywany jest tu podział na mniejsze kwadraty o rozmiarach 3x3. Próbując zapełnić planszę należy mieć na uwadze to żeby cyfry od jednego do dziewięciu występowały w każdym wierszu, kolumnie oraz mniejszym kwadracie. Podstawowym utrudnieniem jest jednak to, że żadna z cyfr we wspomnianych kombinacjach nie może się powtarzać. Gracz musi więc bardzo dokładnie planować swoje ruchy, dzięki czemu będzie w stanie rozwiązać kolejne zagadki.

W opisywanym zestawie zawartych zostało około 1200 różnych łamigłówek, wśród których nie brakuje zarówno wyzwań dla początkujących jak i zadań zarezerwowanych dla mistrzów sudoku. Z myślą o mniej doświadczonych graczach przygotowanych zostało wiele ciekawych opcji. Jeszcze przed przystąpieniem do właściwej rozgrywki można zdecydować się na kilka rozbudowanych tutoriali. Gracz dysponuje ponadto opcjami czytania podpowiedzi, cofania ruchów, wyświetlania błędnych posunięć czy nawet rozwiązywania przez grę całej łamigłówki.

Możliwa jest zabawa w pojedynkę, lecz najciekawiej przedstawia się multiplayer. Przy jednej konsoli może zgromadzić się czterech graczy, a w przypadku pojedynków sieciowych limit ten zwiększany jest do ośmiu osób. Dostępne tryby rozgrywki to między innymi kooperacja, gdzie gracze wspólnymi siłami próbują rozwiązać daną łamigłówkę, oraz współzawodnictwo. W tym przypadku zadaniem każdego uczestnika jest wykonanie wszystkich ruchów zanim zdoła to zrobić druga osoba. W trybie Battle Mode prawidłowe zapełnianie swojej planszy wiąże się z kolei z utrudnianiem ruchów przeciwnikowi.

Na uwagę zasługuje możliwość dostosowania sterowania do własnych upodobań. Oprawa wizualna Buku Sudoku dopasowana została do wyświetlania grafiki w wysokich rozdzielczościach. Na ekranie widoczna jest plansza do gry, a kolejnym ruchom towarzyszą efektowne animacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-8  

Klasyfikacja PEGI Buku Sudoku

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Buku Sudoku

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 16 MB
  • Windows 98/ME/2000/XP
X360
PC