Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2008, 11:57

autor: vampire

Pierwszy przeznaczony na NDS tytuł studia Mistwalker jesienią

Jesienią tego roku w końcu powinien ukazać się przeznaczony na Nintendo DS jRPG autorstwa założonego przez ojca serii Final Fantasy, Hironobu Sakaguchi’ego, studia deweloperskiego Mistwalker. Nosi on tytuł Away Shuffle Dungeon i doczekał się w końcu wydawcy, którym ostatecznie została firma Majesco.

Jesienią tego roku w końcu powinien ukazać się przeznaczony na Nintendo DS jRPG autorstwa założonego przez ojca serii Final Fantasy, Hironobu Sakaguchi’ego, studia deweloperskiego Mistwalker. Nosi on tytuł Away Shuffle Dungeon i doczekał się w końcu wydawcy, którym ostatecznie została firma Majesco. Z pewnością grą warto będzie się zainteresować, w końcu studio nad nią pracujące znane jest z takich produkcji jak Blue Dragon i Lost Oddysey, a do osób w nim zatrudnionych zaliczyć możemy między innymi projektanta postaci w Sonic the Hedgehog, Naoto Oshimę, czy kompozytora Nobuo Uematsu.

Pierwszy przeznaczony na NDS tytuł studia Mistwalker jesienią - ilustracja #1

Przypomnijmy, że w Away Shuffle Dungeon wcielimy się w młodego bohatera, o wymownym imieniu Sword, będącego jedynym ocalałym mieszkańcem wioski Webb Village. Pozostali natomiast uprowadzeni zostaną przez pewną tajemnicza siłę, z którą oczywiście nasz heros będzie musiał się zmierzyć. To jednak nie jedyne zadanie jakiego się podejmiemy – równie ważnym będzie ratowanie pozostałych mieszkańców, którzy nie raz odwdzięczą się nam w zamian za pomoc. Nim jednak tego dokonamy, będziemy musieli odnaleźć i odpowiednio wykorzystać wiele różnych przedmiotów, w tym instrumentów muzycznych, które wskażą miejsce pobytu więźniów. Ciekawym elementem urozmaicającym rozgrywkę będzie specjalny mechanizm, który co pewien czas zmieni wygląd podziemi oraz zada obrażenia pozostającym w nim postaciom.