Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka AWAY Shuffle Dungeon (NDS)
OkładkaAWAY Shuffle Dungeon (NDS)

AWAY Shuffle Dungeon NDS

AWAY Shuffle Dungeon to przygotowany z myślą o konsoli Nintendo DS jRPG studia Mistwalker, którego założycielem jest Hironobu Sakaguchi - ojciec serii Final Fantasy.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

AWAY Shuffle Dungeon Premiera NDS

16października2008

pudełko PL

16kwietnia2009

producent: Mistwalker wydawca: Virgin PLAY wydawca PL: Codemasters Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do AWAY Shuffle Dungeon

Lunar Knights

Final Fantasy IV

The World Ends With You

AWAY Shuffle Dungeon to pierwszy przygotowany z myślą o konsoli Nintendo DS jRPG studia Mistwalker, którego założycielem jest Hironobu Sakaguchi - ojciec serii Final Fantasy.

Wcielamy się w młodego bohatera, o wymownym imieniu Sword, będącego jedynym ocalałym mieszkańcem wioski Webb. Pozostali obywatele uprowadzeni zostali przez pewną tajemnicza siłę, z którą nasz heros musi się zmierzyć. To jednak nie jedyne zadanie jakie musimy wykonać – równie ważnym jest ratowanie pozostałych mieszkańców, którzy nie raz odwdzięczają się w zamian za pomoc. Zresztą, gdy kolejni więźniowie powracają do swych domostw możemy odwiedzić prowadzone przez nich sklepy i skorzystać z wielu oferowanych usług.

Nim jednak do tego dojdzie, musimy odnaleźć i odpowiednio wykorzystać mnóstwo różnych przedmiotów, w tym instrumentów muzycznych, które wskazują miejsce pobytu porwanych. Ciekawym elementem, urozmaicającym rozgrywkę, jest specjalny mechanizm, który co pewien czas zmienia wygląd podziemi oraz zadaje obrażenia pozostającym w nim postaciom. Poza złotem i licznymi skarbami musimy zbierać także tak zwane Fupong, umożliwiające rzucanie czarów. W sumie są ich trzy różne rodzaje, odpowiadające żywiołom ognia, lodu i błyskawic, a każdy z nich pozwala na wykorzystanie odmiennych zaklęć.

Twórcy przygotowali także przeznaczony dla dwóch graczy tryb Raid Battle Mode, w którym razem z kolegom zmierzyć się musimy z kilkoma wymagającymi bossami. W dodatku tylko w nim uzyskamy dostęp do pewnych specjalnych rodzajów broni i zbroi, jakich nie znajdziemy w kampanii single player.

Sposób przedstawiania świata w AWAY Shuffle Dungeon różni się w zależności od tego czy akurat załatwiamy swoje sprawy w wiosce, czy też przemierzamy podziemia. W tym pierwszym wypadku mamy do czynienia z pełnym 3D, w drugim natomiast ograniczeni jesteśmy do dwóch wymiarów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI AWAY Shuffle Dungeon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.