Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchNDSANDiOS
Okładka The World Ends With You: Final Remix (Switch)
OkładkaThe World Ends With You: Final Remix (Switch)

The World Ends With You: Final Remix

The World Ends With You | The World Ends With You: Solo Remix

The World Ends With You jest grą z gatunku jRPG, w której gracz wciela się w chłopca o imieniu Neku. Miejscem akcji jest stolica Japonii, czyli współczesne Tokio, na ulicach którego toczy się codzienne życie jego mieszkańców.

RPG | fantasy | 2D | reedycje/remastery/remaki | Japonia | jRPG | urban fantasy

The World Ends With You: Final Remix Premiera

18kwi2008

NDS

26sie2012

iOS

25cze2014

AND

12paź2018

Switch

producent: Square Enix wydawca: Square Enix wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

The World Ends With You na NDS, AND itd. jest grą z gatunku jRPG, w której gracz wciela się w rolę chłopca o imieniu Neku.

Fabuła

Akcja gry ma miejsce we współczesnej Japonii, a tytuł ten zaliczyć można do nurtu tzw. urban fantasy. Miejsce starożytnych lasów i tajemniczych podziemi zajmują tutaj rozświetlone neonami ulice wielkiej metropolii, wypełnione po brzegi ludźmi. Fabuła gry nie jest zbyt skomplikowana. Twórcy postanowili skorzystać z tradycyjnego szablonu rozwoju postaci „od zera do bohatera”. Pewnego ranka Neku budzi tajemniczy telefon informujący go o konieczności wykonania dziwnego zadania. Nie podjęcie się go w ciągu siedmiu dni pociągnie za sobą katastrofalne skutki, ze śmiercią Neku i zagładą całego Tokio włącznie.

Kolejnym czynnikiem wyróżniającym The World Ends With You na tle innych japońskich gier RPG są lokacje, jakie gracz ma okazję zwiedzić. Jak już wspomniano wcześniej, akcja gry rozgrywa się w wielkiej metropolii, a dokładniej stolicy Japonii Tokio, dzięki czemu projektanci mogli ukazać miejsca istniejące w rzeczywistości. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość zapoznania gracza z kulturą współczesnej Japonii, zachowaniem się ludzi, modą, muzyką, a nawet najczęściej spożywanymi w tym kraju posiłkami.

Kwestie techniczne

Warta uwagi jest bez wątpienia ścieżka dźwiękowa gry, na którą składają się utwory należące do najpopularniejszych współczesnych gatunków muzycznych. Podczas rozgrywki możemy usłyszeć mieszankę rocka, techno, a nawet hip-hopu. Podczas zabawy, poza standardowymi opcjami rozgrywki oferowanymi przez NDS, AND itd., korzystamy z wbudowanego mikrofonu oraz dotykowego ekranu. Gra pozwala także dzięki Wi-Fi na wymianę z innymi graczami przedmiotów znalezionych podczas penetrowania zaułków Tokio, jak i również na rozegranie w gronie czterech osób licznych mini-gierek.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 0,9 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

The World Ends With You: Final Remix cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The World Ends With You: Final Remix

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
NDS
iOS
AND
Switch