Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Bravely Archive: D's Report (AND)
OkładkaBravely Archive: D's Report (AND)

Bravely Archive: D's Report

Japońska gra RPG, stworzona przez firmę Square Enix z myślą o smartfonach i tabletach z systemami Android oraz iOS. Jest to produkcja poboczna w stosunku do cyklu Bravely Default, znanego posiadaczom konsoli Nintendo 3DS.

RPG | fantasy | turowe | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bravely Archive: D's Report Premiera

13sty2015

AND iOS

Bravely Archive: D's Report to japońskie RPG opracowane przez firmę Square Enix na urządzenia mobilne. Jest to gra poboczna w stosunku do cyklu Bravely Default.

Akcja osadzona jest kilkaset lat po wydarzeniach z konsolowych części serii. Wcielamy się w rolę nowego pracownika prastarej biblioteki Anastasis, która według legend mieści w sobie całą wiedzę, jaka została kiedykolwiek odkryta w tym uniwersum. Na nasze barki spada obowiązek dopilnowania, aby ten stan rzeczy nie uległ zmianie. Dlatego musimy podróżować po świecie i gromadzić wspomnienia wielkich bohaterów zamknięte w magicznych kryształach, a następnie dostarczać te zdobycze do biblioteki.

W Bravely Archive: D's Report obejmujemy dowództwo nad drużyną postaci i większość czasu spędzamy tocząc bitwy rozgrywane w systemie turowym. Kluczową rolę w odnoszeniu zwycięstw odgrywa system magii oraz łączenie ataków w zabójcze kombinacje o różnorodnych efektach. Przykładowo, jedno z zaklęć wyrzuca przeciwnika w powietrze, co pozwala dobić go technikami dostępnymi jedynie przeciwko latającym wrogom.

Jak na porządnego RPG-a przystało, w Bravely Archive: D's Report nie zabrakło także systemu rozwoju. Poza tradycyjnym gromadzeniem punktów doświadczenia i ulepszaniem statystyk obecna jest także mechanika profesji. W jej ramach nasze postacie mogą rozwijać się w jednym z ponad trzydziestu fachów i po opanowaniu jednego swobodnie wybierać kolejną ścieżkę kariery, co pozwala na dużą swobodę w kształtowaniu umiejętności postaci.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Bravely Archive: D's Report: 12+

AND
iOS