Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2007, 10:05

The World Ends With You nową propozycją Square Enix

Po dzisiejszej informacji o ogłoszeniu przez Square Enix europejskiej premiery Final Fantasy XII: Revenant Wings, to już kolejne informacje mogące wprawić miłośników jRPG i właścicieli konsolki DS w stan zachwytu.

Po dzisiejszej informacji o ogłoszeniu przez Square Enix europejskiej premiery Final Fantasy XII: Revenant Wings, to już kolejna wiadomość mogąca wprawić miłośników jRPG i właścicieli konsolki DS w stan zachwytu.

Otóż japoński koncern zapowiedział lokalizację na język angielski gry, która w Kraju Kwitnącej Wiśni ukazała się pod tytułem Subarashiki Kono Sekai.

The World Ends With You, bo takie jest właśnie angielskie tłumaczenie tego tytułu zabiera gracza do współczesnego japońskiego miasta, pełnego reklamowych neonów i tłumów przemierzających ulice. Wcielamy się w rolę Neku, którego pewnego dnia budzi telefon z tajemniczą informacją, iż jeżeli główny bohater nie wypełni pewnej misji, to w ciągu siedmiu dni zarówno jemu, jak i całemu miastu grozi zagłada.

The World Ends With You nową propozycją Square Enix - ilustracja #1

Nowa gra Square Enix pozwala również na próbę pogłębienia wiedzy na temat współczesnej Japonii, panującej tam mody, muzyki, stylu projektowania czy w końcu jedzenia. To nowoczesna urban fantasy, w której główni bohaterowie będą się poruszali po rzeczywiście istniejących lokacjach.

Swoją wiedzę na temat The Worlds Ends With You będziemy mogli zweryfikować wiosną przyszłego roku, bowiem właśnie na ten okres firma przewiduje premierę gry w Europie.