Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2008, 17:30

autor: Michał Urbanek

E3 2008: Nowa gra z serii Resistance trafi na PlayStation Portable

Na konferencji Sony, w części poświęconej PlayStation Portable, oprócz kontynuacji Patapona i LocoRoco zaprezentowano również nową grę z serii Resistance. Będzie to pierwsza pozycja w historii cyklu dedykowana przenośnej konsoli.

Na konferencji Sony, w części poświęconej PlayStation Portable, oprócz kontynuacji Patapona i LocoRoco zaprezentowano również nową grę z serii Resistance. Będzie to pierwsza pozycja w historii cyklu dedykowana przenośnej konsoli. Za jej przygotowanie odpowiada studio Sony Bend, mające na swoim koncie m.in. Syphon Filter. Przewidywana data premiery Resistance Retribution to wiosna 2009 roku.

E3 2008: Nowa gra z serii Resistance trafi na PlayStation Portable - ilustracja #1

Historia zawarta w zapowiedzianym tytule rozpoczyna się kilka tygodni po zakończeniu tej z Fall of Man. Przedstawia ona losy brytyjskiego żołnierza piechoty morskiej, który zmuszony do zabicia rodzonego brata rusza na własną wojnę. Pragnie on zniszczyć każdą siedzibę rasy Chimer, rozprzestrzeniającej wirus przemieniający ludzi w monstra. Zauważając jednak daremność swoich wysiłków przyłącza się do zachodnioeuropejskiego ruchu oporu, mającego na celu uwolnienie Starego Kontynentu od wspomnianych wrogów, którzy opracowali tam skuteczniejszą metodę zarażania ludzi.

E3 2008: Nowa gra z serii Resistance trafi na PlayStation Portable - ilustracja #2

Oglądając trailer, zaprezentowany podczas konferencji Sony można było dostrzec znanych z Fall of Man przeciwników, jak i tych, których widać na zwiastunie Resistance 2. Rzecz jasna w grze pojawią się też zupełnie nowi nieprzyjaciele. Bohater będzie posługiwał się znajomymi typami broni i tarcz, aczkolwiek do arsenału dojdą również nie występujące wcześniej pozycje, jak Longbow 1S-1K czy karabin snajperski. Dużą zaletą ma być rewolucyjny system celowania, o którym niestety na razie nic więcej nie wiadomo.

E3 2008: Nowa gra z serii Resistance trafi na PlayStation Portable - ilustracja #3

Gra będzie napędzana trzecią generacją autorskiego engine’u Sony Bend, pozwalającego na wyświetlanie większej ilości szczegółowych postaci. Specjalny Bufor Pamięci zapewnia generowanie przestronniejszych terenów, a do tego wszystkiego dochodzi multiplayer dla maksymalnie 8 osób, z opcjami takimi jak Team Deathmatch, Capture the Flag, Containment i Assimilation.

E3 2008: Nowa gra z serii Resistance trafi na PlayStation Portable - ilustracja #4