Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Children of the Nile: Alexandria (PC)
OkładkaChildren of the Nile: Alexandria (PC)

Children of the Nile: Alexandria PC

Alexandria to rozwinięcie strategii ekonomicznej Immortal Cities: Children of the Nile, przenoszącej nas do starożytnego Egiptu i skupiającej się na rozbudowie miast. Ten dodatek wymaga podstawowej wersji i dostępny jest w kilku sieciowych systemach dystrybucji (Steam, Impulse).

To jest dodatek do gry Immortal Cities: Children of the Nile.

Strategiczne | ekonomiczne | starożytność | indie

Children of the Nile: Alexandria Premiera PC

28sierpnia2008

producent: Tilted Mill Entertainment wydawca: Stardock Corporation Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Children of the Nile: Alexandria

Zeus: Pan Olimpu

Faraon

Cesarz: Narodziny Państwa Środka

Alexandria to rozwinięcie strategii ekonomicznej Immortal Cities: Children of the Nile, przenoszącej nas do starożytnego Egiptu i skupiającej się na rozbudowie miast. Ten dodatek wymaga podstawowej wersji i dostępny jest w kilku sieciowych systemach dystrybucji (Steam, Impulse). Odpowiada za niego firma Tilted Mill Entertainment, składająca się w dużej mierze z ludzi specjalizujących się w tym gatunku i tematyce.

Alexandria opowiada o losach tytułowego miasta, oferując nową kampanię przedstawiającą jego powstanie (w którym udział brał Aleksander Macedoński) i rozwój (zależny już od naszych poczynań). Wcielamy się więc ponownie w rolę człowieka-boga (czyli Faraona), a naszym zadaniem jest doprowadzenie nowej dynastii do władzy w Egipcie i rozbudowa jednej z najwspanialszych metropolii starożytnego świata. Na kampanię składają się trzy scenariusze, jednak ich ukończenie nie musi stanowić końca zabawy, gdyż kolejne misje autorstwa samych graczy dostępne są w sieci.

Tytuł wykorzystuje mechanikę znaną z poprzedniej części. Możemy wziąć udział w dynamicznym kreowaniu miasta, zarządzaniu nim oraz obserwować jak funkcjonuje, zarówno w kwestiach ekonomicznych jak i społecznych. Oczywiście miasto stanowią przede wszystkim jego mieszkańcy - należy skupić się głównie na ich żądaniach i potrzebach. Im więcej poddanych jest zadowolonych, tym większe odniesiemy sukcesy, które zaprowadzą do zwycięstwa – zbudowania potężnego imperium. Symbolami naszej ogromnej siły mogą być dwa znane całemu światu obiekty: Latarnia morska na Faros i Biblioteka Aleksandryjska – dodatek umożliwia wybudowanie tych dwóch monumentalnych historycznych dzieł architektury.

Grafika nie została zmieniona – dalej oglądamy bardzo ładne widoki i przyjemnie opracowane budowle przy jednoczesnych niezbyt wygórowanych wymaganiach sprzętowych. Produkcja ta oferuje natomiast nową mapę świata uwzględniającą praktycznie cały teren śródziemnomorski.

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Children of the Nile: Alexandria: Odpowiednia dla każdego wieku.

Children of the Nile: Alexandria Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP/Vista