Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Immortal Cities: Children of the Nile (PC)

Immortal Cities: Children of the Nile PC

Strategia ekonomiczna (tzw. „city-building game”) zrealizowana przez studio Tilted Mill Entertainment, założone przez osoby, które niegdyś stanowiły trzon zespołu Impressions Games znanego z takich gier jak: Caesar, Pharaoh i Zeus: Master of Olympus.

Strategiczne | ekonomiczne | starożytność | indie | budowa miasta

PC Windows
Okładka Immortal Cities: Children of the Nile (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9listopada2004

10lutego2005

pudełko PL

Children of the Nile to strategia ekonomiczna (tzw. „city-building game”) zrealizowana przez studio Tilted Mill Entertainment, założone przez osoby, które niegdyś stanowiły trzon zespołu Impressions Games znanego z takich gier jak: Caesar, Pharaoh i Zeus: Master of Olympus. Warto odnotować, iż w roku 2001 gra Faraon i dodatek do niej pod tytułem Kleopatra, zostały wciągnięte na listę szkolnych pomocy dydaktycznych dla gimnazjów i szkół ponadpodstawowych.

Akcja gry przenosi nas do starożytnego Egiptu, gdzie mamy okazję stać się Faraonem. Cel naszej działalności jest jasny jak słońce – rozwijać swoje państwo i dbać o swój lud, by w końcu zapisać się w historii jako najpotężniejszy władca Egiptu. Wiąże się to ze wznoszeniem wspaniałych miast zamieszkiwanych przez setki wirtualnych poddanych dzień po dniu wykonujących swoją pracę, komunikujących się między sobą oraz posiadających własne potrzeby, kierowaniem armią i marynarką wojenną, odkrywaniem najdalszych zakątków antycznego świata, także wznoszeniem wspaniałych, monumentalnych budowli będących dowodami świetności państwa (w tym i własnej piramidy).

Cała nasza przygoda rozpoczyna się około pięciotysięcznego roku przed naszą erą, na brzegu Nilu na którym osiedliło się kilku prymitywnych ludzi, trudniących się rybołówstwem i łapaniem ptactwa. Dzięki naszym staraniom mogą oni skończyć z koczowniczym trybem życia i zająć się uprawą roli, czy wytwarzaniem przedmiotów, i tak dalej, by w końcu wyewoluować w rozwinięte społeczeństwo z własnym rządem, systemem podatkowym, systemem magazynowania żywności, kopalniami, kamieniołomami i innymi elementami niezbędnymi do funkcjonowania ówczesnych krajów.

  • Ładna, w pełni trójwymiarowa grafika (unowocześniony engine Empire Earth), dzięki której możemy obserwować rozwój państwa oraz zamieszkujących je ludzi.
  • Specjalny system odpowiedzialny za oddziaływania społeczne oraz zachowanie się poszczególnych ludzi.
  • Złożone zależności ekonomiczne, pozyskiwanie i wykorzystywanie surowców naturalnych, handel z sąsiadami, itp.
  • Wszelkie sporne sprawy z sąsiadami można rozwiązać na dwa sposoby: dyplomacja, wojna.
  • Rozbudowany edytor pozwalający na tworzenie nowych map i kampanii, lub też modyfikację już istniejących.
Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 354 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Immortal Cities: Children of the Nile

Klasyfikacja PEGI Immortal Cities: Children of the Nile

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Immortal Cities: Children of the Nile

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 64MB
  • 1.1 GB HDD
Immortal Cities: Children of the Nile - recenzja gry
Immortal Cities: Children of the Nile - recenzja gry

Recenzja 21 lutego 2005, 12:40

Podstawę każdego państwa stanowić musi rolnictwo, gdyż wszystko inne nie może istnieć bez stałego dostępu do żywności. Dlatego początki każdej potęgi są podobne: pałac faraona postawiony w dostojnej lokacji, domostwa rolników położone nad rzeką, sklepy w pobliżu domostw, rezydencje dostojników w bliskości pałaców, sklepy luksusowe niedaleko rezydencji. Wtedy można odetchnąć i przyjrzeć się na spokojnie, czy mechanizm dobrze działa, czy nie należy nanieść nań jakichś poprawek – przesunąć sklepy bliżej surowców lub bliżej klientów, postawić domy dla służby lub dodać kilka dróg ułatwiających mieszkańcom poruszanie się.