Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS33DSWii
Okładka Order Up!! (PS3)
OkładkaOrder Up!! (PS3)

Order Up!!

Order Up!

Gra zręcznościowa, która pozwala na prowadzenie własnej restauracji i przygotowywanie potraw, reprezentujących kuchnie różnych krajów świata.

Zręcznościowe | o gotowaniu | PlayStation Move | obraz w 3D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Order Up!! Premiera

22lip2008

Wii

9gru2011

PS3 3DS

Order Up!! to gra zręcznościowa, która pozwala nam na prowadzenie własnej restauracji. Producentem, tytułu jest amerykańskie studio SuperVillain. Jego akcja rozgrywa się w fikcyjnym mieście Port Abello, podzielonym na trzy zróżnicowane dzielnice. Gracze wcielają się w początkującego kucharza marzącego o stanowisku szefa kuchni. Zaczynamy od fast foodu, a następnie pniemy się po drabinie kariery, pracując w meksykańskich czy włoskich knajpach, kończąc na ekskluzywnych restauracjach o światowej renomie.

Wraz z kolejnymi awansami zwiększa się ilość zadań i pracy, jakie musimy wykonać. Zatrudniamy kelnerki, spisujące zamówienia klientów, widoczne w chmurkach nad ich głowami. Do naszego lokalu ściągamy także kucharzy, biorąc pod uwagę doświadczenie i umiejętności, którymi mogą się pochwalić. Nasz personel jest mocno zwariowany i zachowuje się w wyjątkowo przerysowany sposób, co podkreśla tylko humorystyczny wydźwięk gry.

W trakcie gotowania, do dyspozycji mamy deskę do krojenia, grill, naczynia oraz kuchenkę. Przygotowując potrawę zapoznajemy się z listą składników, odpowiednio je przygotowujemy, łączymy w danie i posyłamy do klienta. Musimy przy tym dbać o to, aby czegoś nie spalić, nie zepsuć itd. Sukces opiera się w głównej mierze na właściwym rozplanowaniu poszczególnych czynności. Cześć z nich możemy zlecić swoim asystentom. Za dobre bądź złe sprawowanie otrzymujemy oceny od krytyków, prezentowane w skali pięciogwiazdkowej.

Order Up!! oprawione jest kolorową grafiką, a w skład ścieżki dźwiękowej wchodzą szybkie i przyjemne dla ucha utwory.

Wersja na PlayStation 3 została wzbogacona o turowy tryb multiplayer, dodatkową restauracje do wyboru oraz nowe postacie, takie jak kelnerki ninja. Podniesiono także rozdzielczość i poprawiono wygląda wszystkich elementów graficznych oraz animacji. Poza tym, wprowadzono obsługę kontrolera PlayStation Move.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło  

Klasyfikacja PEGI Order Up!!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Order Up!! Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
Wii
PS3
3DS