Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2008, 10:22

autor: Bartek "Virion" Sarna

Wirtualni kucharze i restauratorzy do boju, czyli zbliża się Order Up!

ZOO Games ogłosiło, iż studio SuperVillain pracuje nad grą Order Up!, której głównym tematem będzie zarządzanie restauracją i gotowanie.

ZOO Games ogłosiło, iż studio SuperVillain pracuje nad grą Order Up!, której głównym tematem będzie zarządzanie restauracją i gotowanie.

Nowy tytuł ma być produkcją bardziej złożoną niż większość gier o podobnym charakterze i nie ograniczy nas tylko do zarządzania restauracją, czyli doboru obsługi i jej szkolenia, serwowania dań, dostosowania ich do gustów i preferencji klientów, ale również pozwoli na samodzielne gotowanie i przyrządzanie posiłków. Jak tłumaczy, dyrektor kreatywny produkcji Lee Cummings – nowy rodzaj gier o gotowaniu (przyp. red. tj. Order Up!), ma być czymś o wiele bardziej atrakcyjnym niż liniowe produkcje z tego gatunku obecne na rynku.

Wirtualni kucharze i restauratorzy do boju, czyli zbliża się Order Up! - ilustracja #1

W Order Up! gracz nie od początku będzie magnatem na rynku restauracji. Swoją karierę zaczniemy, na wyspie Port Abello, od przysłowiowego pucybuta, startując jako obiecujący kucharz w jednym z tamtejszych fast foodów. Podczas naszego dalszego rozwoju zawodowego poznamy światowe kuchnie m.in. meksykańską czy włoską. Coraz większy nacisk będzie kładziony również na kwestie związane z zarządzaniem personelem i naszą knajpką. Na swojej drodze do chwały i sławy (czytaj zostania kimś w branży) oprócz wymagających klientów, staną nam inspektorzy zdrowia i krytycy oceniający przyrządzane przez nas dania. Oprócz tego trafimy na zwariowany i dziwaczny personel, z którym też trzeba sobie poradzić w grze.

Order Up!,jest, jak się wydaje, świetną propozycją dla miłośników takich serii, jak na przykład Pizza Tycoon. Niestety gra wyjdzie tylko i wyłącznie w wersji na konsole Wii. Premierę nowej produkcji z SuperVillain zapowiedziano na 22 lipca tego roku, ma ona kosztować około 40 baksów, czyli 86 zł. Oficjalną stronę Order up! znajdziecie tu.