Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Universim (PC)

The Universim PC

Opracowana przez debiutujące studio Crytivo Games strategia czasu rzeczywistego, w której rozwijamy naszą społeczność - począwszy od małego plemienia, aż do wielkiego galaktycznego imperium.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | zabawa w boga | indie

PC Windows
Okładka The Universim (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28sierpnia2018

wczesny dostęp

data nieogłoszona

The Universim to strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, w której rozwijamy społeczność od małego plemienia aż do wielkiego galaktycznego imperium. Jest to debiutancka produkcja studia Crytivo Games.

Projekt oparty został na fundamentach typowych dla strategii rozgrywanych w wielkiej skali. Obejmujemy więc pieczę nad prymitywną społecznością i naszym zadaniem jest przeobrażenie jej w imperium oraz przeprowadzenie podwładnych przez kolejne epoki rozwoju technologicznego. W przeciwieństwie jednak do gier pokroju serii Sid Meier’s Civilization, w The Universim ekspansja narodu nie jest ograniczona tylko do jednego globu i możliwe jest zajmowanie całych systemów planetarnych.

Rozgrywka rozpoczyna się w epoce kamienia łupanego; poprzez prowadzenie badań nad nowymi technologiami, kształtujemy rozwój społeczeństwa, aż do ery gwiezdnych podbojów. Wszystko to zaprojektowano tak, aby gracz miał dużą swobodę i do sukcesu mogło go zaprowadzić wiele alternatywnych ścieżek. Nie brakuje także tradycyjnych dla gier tego typu elementów, takich jak budowanie miast, gromadzenie surowców czy tworzenie zdrowej gospodarki. Wszystko to zostało w dużym stopniu zautomatyzowane i w wielu aspektach wyręcza nas sztuczna inteligencja, dzięki czemu w późniejszych etapach możliwe jest łatwe zarządzanie wielkimi galaktycznymi imperiami. Przykładowo, wybieramy tylko centrum nowej metropolii, a resztę struktur stawia SI.

Podczas eksplorowania kosmosu odkrywamy na wiele obcych planet i każdą z nich musimy dokładnie sprawdzić przed rozpoczęciem kolonizacji, gdyż zaniedbanie badań może okazać się tragiczne skutkach dla kolonistów. Rozgrywkę urozmaicają liczne dynamiczne wydarzenia, takie jak np. katastrofy naturalne, wizyty kosmitów czy wybuchy epidemii. Samych wirusów jest dwanaście i każdy z nich zachowuje się inaczej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 83 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Gry podobne do The Universim

Wymagania wiekowe The Universim

12+

Wymagania sprzętowe The Universim

PC Windows

Rekomendowane: Eight Core 3.0 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 Ti / 8 GB Radeon RX 390 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Quad Core 2.6 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / 4 GB Radeon R9 290 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 64-bit

The Universim - ambitna strategia odniosła sukces na Kickstarterze
The Universim - ambitna strategia odniosła sukces na Kickstarterze

wiadomość22 maja 2014

Kickstarter The Universim przekroczył wymagane minimum w wysokości 320 tys. dolarów. Gra będzie strategią, w której zaczniemy z małym plemieniem rodem z epoki kamienia łupanego, a w późnych stadiach zabawy zajmiemy się kolonizowaniem całych systemów planetarnych.