Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2014, 12:59

The Universim - ambitna strategia odniosła sukces na Kickstarterze

Kickstarter The Universim przekroczył wymagane minimum w wysokości 320 tys. dolarów. Gra będzie strategią, w której zaczniemy z małym plemieniem rodem z epoki kamienia łupanego, a w późnych stadiach zabawy zajmiemy się kolonizowaniem całych systemów planetarnych.

Pracownicy studia Crytivo Games mają powody do zadowolenia. Niecałe trzy dni przed zakończeniem akcji na Kickstarterze udało im się zgromadzić 320 tysięcy dolarów będące wymaganym minimum potrzebnym na dokończenie produkcji strategii The Universim. W chwili pisania tej wiadomości licznik na stronie pokazuje już 334 tys. dolarów, a do końca zbiórki pozostały 54 godziny, więc suma ta bez wątpienia ulegnie jeszcze sporemu zwiększeniu. Projekt powstaje obecnie wyłącznie z myślą o pecetach i w planach są wersje na systemy Windows, OSX oraz Linux. W przyszłości twórcy nie wykluczają edycji na konsole nowej generacji, ale na razie koncentrują się tylko na wydaniu komputerowym.

Projekt oparty zostanie na fundamentach typowych dla strategii rozgrywanych w wielkiej skali. Zaopiekujemy się więc niewielką społecznością i naszym zadaniem będzie przeobrażenie jej w imperium oraz przeprowadzenie podwładnych przez kolejne epoki rozwoju technologicznego. W przeciwieństwie jednak do gier pokroju serii Sid Meier’s Civilization, w The Universim ekspansja narodu nie będzie ograniczona tylko do jednej planety i zamiast tego możliwe ma być zajmowanie całych systemów.

The Universim - ambitna strategia odniosła sukces na Kickstarterze - ilustracja #1

Rozgrywka rozpocznie się w epoce kamienia łupanego i poprzez prowadzenie badań nad nowymi technologiami ukształtujemy rozwój społeczeństwa, aż do ery gwiezdnych podbojów. Wszystko to ma zostać zaprojektowane tak, aby gracz otrzymał dużą swobodę wyboru i do sukcesu prowadzić będzie wiele alternatywnych ścieżek. Nie zabraknie także tradycyjnych dla gier tego typu elementów, takich jak budowanie miast, gromadzenie surowców czy tworzenie zdrowej gospodarki. Wszystko to zostanie w dużym stopniu zautomatyzowane i w wielu aspektach wyręczy nas sztuczna inteligencja, dzięki czemu w późniejszych etapach możliwe będzie zarządzanie galaktycznymi imperiami. Przykładowo, wybierzemy tylko centrum nowej metropolii, a resztę struktur postawi SI.

Podczas eksplorowania kosmosu natkniemy się na wiele obcych planet i każdą z nich będziemy musieli dokładnie sprawdzić przed rozpoczęciem kolonizacji, gdyż zaniedbanie badań może okazać się tragiczne skutkach dla kolonistów. Rozgrywkę urozmaicą liczne dynamiczne wydarzenia, takie jak np. katastrofy naturalne, wizyty kosmitów czy wybuchy epidemii. Samych wirusów ma być dwanaście i każdy z nich zachowywać się ma inaczej.

The Universim ma trafić do sprzedaży w październiku przyszłego roku. Autorzy zamierzają aktywnie wspierać grę po premierze i obiecują, że wszystkie DLC będą darmowe.

  1. The Universim – strona Kickstartera
  2. The Universim – oficjalna strona gry