Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Skyward Collapse (PC)
OkładkaSkyward Collapse (PC)

Skyward Collapse PC

Skyward Collapse to opracowana przez zespół Arcen Games turowa strategia 4X. Wcielamy się w bóstwo wpływające na wojnę mieszkańców zawieszonej w chmurach wyspy.

Strategiczne | turowe | 4X | widok izometryczny | 2D | zabawa w boga | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Skyward Collapse Premiera PC

23maja2013

producent: Arcen Games wydawca: Arcen Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Skyward Collapse

Black & White

Populous

Godus

Skyward Collapse to turowa strategia 4X należąca do zapoczątkowanego przez cykl Populous podgatunku god game. Wyprodukowało ją studio Arcen Games, czyli autorzy serii AI War oraz A Valley Without Wind.

Wcielamy się w bóstwo opiekujące się pełną magii krainą zamieszkiwaną przez dwie konkurencyjne nacje wzorowane na Grekach i Wikingach. Zamiast pokierować jedną stroną konfliktu zadaniem gracza jest wspieranie obu walczących frakcji, poprzez zapewnianie im budynków i surowców oraz zwiększanie ich populacji. Nie znaczy to jednak, że mieszkańcy wyspy są podlegli naszym rozkazom. Zamiast tego każda wzniesiona wioska podejmuje własne decyzje, które najczęściej sprowadzają się do próby podbicia terenu wroga. Wirtualni osadnicy sami szkolą armie, a następnie kształtują własne wojenne strategie.

W typowych strategiach naszych celem jest doprowadzenie do zwycięstwa jednej ze stron. Natomiast w Skyward Collapse zadaniem graczy jest niedopuszczenie do tego. Musimy tak wspierać obie frakcje, aby utrzymać między nimi równowagę. Miarą naszego sukcesu jest skala mordów dokonanych przez osadników. Wojna zakończy się jednak, gdy jedna ze stron zniszczy drugą. Tym samym musimy znaleźć sposób, aby doprowadzić do jak najbardziej krwawego konfliktu, przy jednoczesnym zadbaniu o to, aby żaden z jego uczestników nie zdobył decydującej przewagi.

Podczas zabawy otrzymujemy również możliwość wypełniania konkretnych zadań. Ich skuteczne ukończenie odblokowuje dostęp do nowych budynków. Wraz z postępami w rozgrywce rozwijany jest również aspekt mitologiczny. Na początku jesteśmy w stanie przywołać jedynie proste nadludzkie istoty, takie jak minotaury czy gigantyczne węże, a i to pochłania sporo czasu oraz surowców. Z czasem otrzymamy jednak możliwość ustalenia dla każdej z frakcji pomniejszego bóstwa, które wpłynie na zachowanie wyznających je osadników.

Skyward Collapse posiada rozbudowany system ekonomiczny. W grze znalazło się 26 surowców, w tym 15 podstawowych oraz 11 dodatkowych, powstałych z przetworzenia innych. Nie mamy bezpośredniej kontroli nad tym, jakie jednostki powstają w barakach każdej ze stron. Wyszkolenie konkretnego typu wojownika wymaga jednak określonych dóbr. Tym samym gracz może wpływać na skład armii poprzez manipulowanie surowcami.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Skyward Collapse: Odpowiednia dla każdego wieku.

Skyward Collapse Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7