Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWiiGCN
Okładka New Play Control! Pikmin (Wii)

New Play Control! Pikmin

Pikmin

Nowa wersja klasycznej pozycji pt. Pikmin, należącej do gatunku gier strategicznych i znanej z konsoli GameCube. Remake stanowi część serii wznowionych hitów, nazwanej New Play Control.

Strategiczne | science fiction | elementy logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka New Play Control! Pikmin (Wii)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

data premiery gry:

2gru2001

GCN

25gru2008

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pikmin to strategia czasu rzeczywistego, pierwotnie wydana na platformie Nintendo GameCube pod koniec 2001 roku, a następnie wypuszczona w odświeżonej formie na Wii w ramach serii New Play Control!.

Gracz wciela się w postać kapitana Olimara. Jego statek kosmiczny pewnego dnia rozbija się na nieznanej planecie. Naszym zadaniem jest pomoc bohaterowi w odnalezieniu części jego rakiety. Niestetykapitan jest dość mikrych rozmiarów i jego misja z góry skazana byłaby na niepowodzenie, gdyby nie przysłowiowe szczęście w nieszczęściu. Planeta będąca miejscem katastrofy jest zamieszkana bowiem przez sympatyczne stworzonka zwane Pikminami. Nasz kosmonauta może na swój sposób nimi sterować, wydając im rozkazy zaatakowania przeciwników, zbierania zasobów czy wykonania różnego rodzaju zadań. Na pomyślne zakończenie misji Olimar ma 30 dni – po tym czasie umrze, jeśli nie opuści obcej planety.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 114,90 PLN

Gry podobne do New Play Control! Pikmin

Klasyfikacja PEGI New Play Control! Pikmin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Pikmin

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci

Brucevsky Ekspert 28 lipca 2016

Gra, którą zainspirowały podobno prace w ogródku. RTS, ale zrobiony według własnych, nintendowskich zasad. Pikmin jest inny. I jest dobry.

8.5
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 grudnia 2008)

wiadomość11 grudnia 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomość. Dzisiaj w menu: pecetowe Space Giraffe już za tydzień, Uniwersytet Nowojorski otwiera kierunek dla ludzi chcących produkować gry, Xbox Originals z nowymi tytułami, Havok obchodzi 10 urodziny i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (6 października 2008)

wiadomość6 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: wygraj demonstrację Quantum of Solace, odwiedź ekspozycję poświęconą historii gier, przeczytaj instrukcję Gears of War 2, zagraj w kolejną odsłonę Pikmina, koniec RF Online już bliski. Zapraszamy do lektury.

Ofensywa Nintendo - najciekawsze wieści z konferencji w Tokio

wiadomość2 października 2008

Tokijska konferencja koncernu Nintendo miała jednego bohatera. Był nim oczywiście nowy model przenośnej konsoli NDS – DSi. W jej trakcie ujawnionych zostało jednak jeszcze kilka ciekawych faktów. Zdecydowana większość z nich dotyczyła bezpośrednio Wii. Poniżej postaramy się Wam przedstawić najważniejsze z nich.

8 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Liberty Prime

Matteusz

Brucevsky

ostatnio oglądali:

Brucevsky

Persecuted

GCN
Wii