Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2008, 09:34

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (6 października 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: wygraj demonstrację Quantum of Solace, odwiedź ekspozycję poświęconą historii gier, przeczytaj instrukcję Gears of War 2, zagraj w kolejną odsłonę Pikmina, koniec RF Online już bliski. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: wygraj demonstrację Quantum of Solace, odwiedź ekspozycję poświęconą historii gier, przeczytaj instrukcję Gears of War 2, zagraj w kolejną odsłonę Pikmina, koniec RF Online już bliski. Zapraszamy do lektury.

Quantum of Solace

Brytyjczycy załapali się na ciekawą promocję. Wystarczy, że wypiją Coca Colę, a otrzymają wersję demonstracyjną pecetowej wersji Quantum of Solace. Wraz z butelką Coca Cola Zero uzyskają bowiem 12-znakowy kod, który trzeba będzie wpisać w odpowiednie pole na tej stronie internetowej. Pociągnie to za sobą uruchomienie pobierania demonstracji, a także możliwość sprawdzenia czy posiadacz szczęśliwej butelki nie wygrał przypadkiem czegoś jeszcze, np. laptopa Sony Vaio.

Historia gier

Zatrzymajmy się jeszcze na moment przy Wielkiej Brytanii. Tamtejsze Narodowe Muzeum Mediów umiejscowione w Bradford zdecydowało się na otwarcie stałej ekspozycji poświęconej historii gier komputerowych i konsolowych. W jej skład wejdą nie tylko gry, konsole i komputery, lecz także różnego rodzaju materiały związane z naszym rynkiem – kampanie reklamowe, grafiki i inne. Ekspozycja powstała przy współpracy z Uniwersytetem Nottingham Trent.

Gears of War 2

W sieci opublikowana została instrukcja od Gears of War 2. Skany z opisem broni, trybów sieciowych, czy choćby walki wręcz wszyscy zainteresowani znajdą w tym miejscu. Przypominamy, że światowa premiera najnowszego dzieła Epic Games odbędzie się 7 listopada.

LittleBigPlanet

Z informacji opublikowanych na łamach najnowszego numeru magazynu EGM wynika, że w LittleBigPlanet uświadczymy wiele interesujących osobistości. Znajdą się wśród m.in. postaci z innych gier znanych z PlayStation 3 (oprócz ujawnionych już Nariko z Heavenly Sword i Kratosa z cyklu God of War), a także najbardziej popularni bohaterowie Disneya. Informacja nie została jeszcze potwierdzona przez firmę Sony Computer Entertainment.

Wii

Nintendo poinformowało, że 16 listopada w ramach kanałów Wii zadebiutuje nowa zakładka – Wii Speak Channel – która zrobi użytek z urządzenia do rozmów przez sieć, dołączanego do zestawu z grą Animal Crossing: Let's Go to the City. Kanał będzie można pobrać zupełnie za darmo.

Pikmin

Przedstawiciele amerykańskiego oddziału koncernu Nintendo potwierdzili, że japoński koncern pracuje nad nową odsłoną cyklu Pikmin. Gra zostanie wydana na Wii.

MadWorld

MadWorld – niezwykle brutalna produkcja studia PlatinumGames – najprawdopodobniej nie zostanie wydana w krajach, w których organizacje odpowiedzialne za klasyfikację gier działają w sposób szczególnie restrykcyjny. Dotyczy to Japonii, Niemiec i Australii. Oświadczenie takiej właśnie treści przedstawił nam koncern Sega.

RF Online

Brytyjski wydawca, firma Codemasters, poinformował o rozpoczęciu procesu zamykania europejskich i amerykańskich serwerów umożliwiających sieciową zabawę w grze MMO RF Online. Sytuacja jest efektem braku porozumienia z koreańskim deweloperem CCR, odpowiedzialnym za tę produkcję. Ostateczny koniec Zachodniej wersji RF Online nastąpi 10 listopada bieżącego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Baito Hell 2000

The Last Remnant

Age of Empires: Mythologies

Call of Duty: World at War Wii

Call of Duty: World at War NDS

Hinterland

Samba de Amigo

The Conduit

Henry Hatsworth in the Puzzling Adventure

Cooking Mama: World Kitchen

Guitar Hero: Aerosmith

Dead Rising: Chop Till You Drop

Castlevania: Order of Ecclesia

Animal Crossing: City Folk

Chrono Trigger

Mushroom Men: The Spore Wars

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Blitz: The League II

Sacred 2: Fallen Angel

Sherlock Holmes: Przebudzenie

The Conduit

Castlevania: Order of Ecclesia

NBA 2K9

gry