Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Age of Empires: Mythologies (NDS)
OkładkaAge of Empires: Mythologies (NDS)

Age of Empires: Mythologies NDS

Kolejna odsłona serii strategii turowych, stworzona przez zespół Griptonite Games z myślą o konsoli NDS. Tytuł korzysta nie tylko z rozwiązań opracowanych na potrzeby Age of Empires: The Age of Kings, lecz przede wszystkim z dorobku głównego cyklu - niezwykle popularnych RTS-ów.

Strategiczne | turowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Age of Empires: Mythologies Premiera NDS

24listopada2008

producent: Griptonite Games wydawca: THQ Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Age of Empires: Mythologies jest kolejną obok Age of Empires: The Age of Kings, strategią przeznaczoną na Nintendo DS, nawiązującą do serii znanych komputerowych RTS-ów. Jednak rozgrywka w edycjach, przygotowanych z myślą o handheldzie, toczy się w turach.

Oczywiście naszym głównym zadaniem jest rozbudowa miasta, rekrutacja coraz lepszych jednostek, a następnie poprowadzenie ich do boju. Podobnie jak w pecetowym pierwowzorze, także i tutaj obejmujemy kontrolę nad trzema starożytnymi nacjami - Grekami, Egipcjanami lub Wikingami. Jak sam tytuł wskazuje, Mythologies nie jest wiernym odwzorowaniem niegdysiejszych realiów - zamiast tego nawiązuje bardziej do wierzeń i legend tamtych kultur. Dzięki temu możemy wcielić się w rolę jednego z dzielnych herosów takich jak Perseusz, czy Ramzes, będących nie tylko najpotężniejszymi jednostkami na polu bitwy, ale także mogących wspomagać swój lud w aspektach ekonomicznych. Do walki, oprócz standardowego wojska, wyruszają również potężne mityczne bestie. Warto także zadbać o oddanie należytej czci bóstwom, gdyż w zamian wynagradzają nas one swoją mocą.

Poza trzema kampaniami dla jednego gracza (po jednej dla każdej nacji) możemy, za pośrednictwem Wi-Fi, wziąć udział w rozbudowanych potyczkach multiplayerowych. W dodatku mamy możliwość dostosowania do własnych potrzeb zasad, na jakich chcemy rywalizować.

Wartym odnotowania jest fakt, iż Mythologies powstało na usprawnionym silniku Age of Empires: The Age of Kings. Poprawie uległa między innymi oprawa graficzna oraz Sztuczna Inteligencja przeciwnika. Na górnym ekranie konsoli prezentowane są wszelkie statystyki, natomiast na dolnym obserwujemy właściwą rozgrywkę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Age of Empires: Mythologies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Age of Empires: Mythologies Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection