Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Age of Empires: Mythologies (NDS)

Age of Empires: Mythologies NDS

Kolejna odsłona serii strategii turowych, stworzona przez zespół Griptonite Games z myślą o konsoli NDS. Tytuł korzysta nie tylko z rozwiązań opracowanych na potrzeby Age of Empires: The Age of Kings, lecz przede wszystkim z dorobku głównego cyklu - niezwykle popularnych RTS-ów.

Strategiczne | turowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Age of Empires: Mythologies (NDS)

producent: Griptonite Games

wydawca: THQ Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

24listopada2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Age of Empires: Mythologies jest kolejną obok Age of Empires: The Age of Kings, strategią przeznaczoną na Nintendo DS, nawiązującą do serii znanych komputerowych RTS-ów. Jednak rozgrywka w edycjach, przygotowanych z myślą o handheldzie, toczy się w turach.

Oczywiście naszym głównym zadaniem jest rozbudowa miasta, rekrutacja coraz lepszych jednostek, a następnie poprowadzenie ich do boju. Podobnie jak w pecetowym pierwowzorze, także i tutaj obejmujemy kontrolę nad trzema starożytnymi nacjami - Grekami, Egipcjanami lub Wikingami. Jak sam tytuł wskazuje, Mythologies nie jest wiernym odwzorowaniem niegdysiejszych realiów - zamiast tego nawiązuje bardziej do wierzeń i legend tamtych kultur. Dzięki temu możemy wcielić się w rolę jednego z dzielnych herosów takich jak Perseusz, czy Ramzes, będących nie tylko najpotężniejszymi jednostkami na polu bitwy, ale także mogących wspomagać swój lud w aspektach ekonomicznych. Do walki, oprócz standardowego wojska, wyruszają również potężne mityczne bestie. Warto także zadbać o oddanie należytej czci bóstwom, gdyż w zamian wynagradzają nas one swoją mocą.

Poza trzema kampaniami dla jednego gracza (po jednej dla każdej nacji) możemy, za pośrednictwem Wi-Fi, wziąć udział w rozbudowanych potyczkach multiplayerowych. W dodatku mamy możliwość dostosowania do własnych potrzeb zasad, na jakich chcemy rywalizować.

Wartym odnotowania jest fakt, iż Mythologies powstało na usprawnionym silniku Age of Empires: The Age of Kings. Poprawie uległa między innymi oprawa graficzna oraz Sztuczna Inteligencja przeciwnika. Na górnym ekranie konsoli prezentowane są wszelkie statystyki, natomiast na dolnym obserwujemy właściwą rozgrywkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Age of Empires: Mythologies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Age of Empires: Mythologies

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (26 listopada 2008)

wiadomość26 listopada 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomość. Dzisiaj w menu: aktualizacja firmware PlayStation 3, piractwo na PSP maleje, kolejne listy Osiągnięć, GOG zaktualizowane, Age of Empires: Mythologies także na Nintendo DS, muzyka do Too Human, Killzone 2 bez instalacji danych na dysk PS3. Zapraszamy do lektury.

THQ zapowiada Age of Empires: Mythologies

wiadomość4 czerwca 2008

Koncern THQ poinformował, że trwają prace nad grą zatytułowaną Age of Empires: Mythologies, która jesienią tego roku powinna trafić do posiadaczy konsolki Nintendo DS.