Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka Samba de Amigo (Wii)
OkładkaSamba de Amigo (Wii)

Samba de Amigo Wii

Gra taneczna, w której bawimy się w rytm samby. Kontroler konsoli Wii zastępuje znane z pierwotnej wersji programu marakasy, czyli ciekawie wyglądające grzechotki.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samba de Amigo Premiera Wii

19września2008

producent: Gearbox Software wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Samba de Amigo to gra muzyczna, nawiązująca do rytmów tytułowej samby. Jest to zarazem remake produktu pod tym samym tytułem, który w 1999 roku pojawił się w salonach gier, a rok później zawitał również na konsoli Dreamcast. Tam też doczekał się pełnoprawnej kontynuacji. Opisywany produkt cechuje się bardzo prostymi zasadami zabawy, wykorzystując jednocześnie możliwości oferowane przez kontrolery konsoli Wii. Platforma firmy Nintendo jest jedyną platformą docelową dla Samba de Amigo. Za przygotowanie tego remake’u odpowiedzialne jest studio Gearbox Software, znane między innymi dzięki serii Brothers in Arms.

Ogólne założenia rozgrywki są dość jasne. Wii-pilot oraz Nunchuk zastępują znane z pierwotnej wersji programu marakasy, czyli swego rodzaju grzechotki. Kontrolerem należy potrząsać w rytm muzyki, zapoznając się jednocześnie z ukazywanymi na ekranie wskazówkami. Równolegle należy zadbać o to żeby symulujący grzechotkę kontroler znalazł się w jednym z ukazanych miejsc, na przykład na wysokości ramienia. Nie mniej istotne jest zgranie wszystkich ruchów w czasie, tak aby docelowo poprawić swój wynik punktowy.

Producent zadbał o kilka różnych trybów zabawy. Przeważnie staramy się jedynie dotrzeć do kolejnych poziomów, uzyskując wymaganą ilość punktów. Nie zabrakło też jednak zabawnych mini-gier, wymagających zazwyczaj wykazania się sporym refleksem. Bawić możemy się w pojedynkę lub zaprosić do zabawy innych graczy. Z racji ogólnej specyfiki rozgrywki jest to zresztą bardzo wskazane.

Wizualnie Samba de Amigo prezentuje się bardzo nietypowo. Na ekranie widzimy zabawnie wykonaną małpkę, tańczącą w rytm muzyki. Zadbano również o bogate w detale i szczegółowo animowane tła. Przygotowane przez producentów utwory muzyczne nawiązują do tytułowego brazylijskiego tańca.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Klasyfikacja PEGI Samba de Amigo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.