Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2013, 12:25

autor: Adrian Werner

Sukcesy At the Gates, The 90's Arcade Racer i Fortis Rex - Przegląd Kickstarterów (11/02/2013)

W najnowszym przeglądzie Kickstarterów piszemy m.in. o sukcesach At the Gates, The 90's Arcade Racer i Fortis Rex: Rise Of The King oraz startach zbiórek na takie tytuły jak Dreamfall Chapters, Death Inc., czy będącą duchowym spadkobiercom serii Commander Keen platformówkę Secret Spaceship Club.

Sukcesy At the Gates, The 90's Arcade Racer i Fortis Rex - Przegląd Kickstarterów (11/02/2013) - ilustracja #1

Witamy w kolejnym odcinku naszego cyklu, który pomoże Wam w zorientowaniu się we wszystkim, co ciekawego dzieje się na Kickstarterze oraz innych serwisach crowdfundingowych. Znajdziecie tu informacje o nowych projektach, udanych zbiórkach i spektakularnych porażkach.

Sukcesy

At the Gates

Doskonale radzi sobie turowa strategia At the Gates, której cel w wysokości 40 tysięcy dolarów udało się osiągnąć w kilka dni. Obecnie licznik na stronie pokazuje sumę 45 tys. a do końca akcji pozostało jeszcze 25 dni. Twórcą gry jest Jon Shafer, czyli główny projektant Sid Meier’s Civilization V oraz autor kampanii w Elemental: Fallen Enchantress. W At the Gates naszym zadaniem będzie poprowadzenie barbarzyńskiego plemienia w czasach schyłku Imperium Rzymskiego.

  1. At the Gates – strona Kickstartera

The 90's Arcade Racer

Na tydzień przed końcem zbiórki skromny cel 10 tys. funtów udało się przekroczyć projektowi The 90's Arcade Racer. Będzie to gra wyścigowa, która odtworzy na nowoczesnym silniku styl rozgrywki i grafiki znany z produkcji automatowych z lat 90-tych ubiegłego wieku. Jako główne inspiracje podawane są takie tytuły jak Scud Race, Daytona USA czy Indy 500. Model jazdy będzie więc wybitnie zręcznościowy, a samochody mają w szaleńczym tempie ścigać się na pełnych kolorów trasach. Na razie potwierdzono jedynie wersję pecetową, ale autor daje wyraźne wskazówki, że w planach jest również konwersja na konsolę Wii U.

  1. The 90's Arcade Racer – strona Kickstartera

Monsters Ate My Birthday Cake

Sukcesy At the Gates, The 90's Arcade Racer i Fortis Rex - Przegląd Kickstarterów (11/02/2013) - ilustracja #2

Powody do zadowolenia mają również autorzy Monsters Ate My Birthday Cake. Do końca zbiórki pozostały im jeszcze cztery dni, a udało się już zgromadzić prawie 22 tys. dolarów, podczas gdy cel ustalony był na poziomie 15 tys. Będzie to gra logiczno-zręcznościowa, w której zabawa polegać ma głównie na eksplorowaniu pomysłowo zaprojektowanych map i pokonywaniu obecnych na niej przeszkód. Szykowane są wersje na PC oraz urządzenia mobilne.

  1. Monsters Ate My Birthday Cake – strona Kickstartera

Fortis Rex: Rise Of The King

O sporym szczęściu mogą mówić autorzy Fortis Rex: Rise Of The King. Skromny cel w wysokości 7 tys. dolarów udało im się przekroczyć dopiero na kilka godzin przed końcem akcji. Gra będzie RPG-iem, który skoncentruje się na rekrutowaniu armii i prowadzeniu ich do boju w potężnych bitwach. W sumie projekt prezentuje się jako rozwinięcie koncepcji z Mount & Blade. Szykowana jest jedynie wersja pecetowa, a premiera ma nastąpić w grudniu tego roku.

  1. Fortis Rex: Rise Of The King – strona Kickstartera

W toku

Dreamfall Chapters: The Longest Journey

Zdecydowanie najważniejszym projektem jaki ruszył w ostatnich dniach na Kickstarterze jest Dreamfall Chapters: The Longest Journey, czyli kontynuacja popularnej serii przygodówkowej. Gra ma stanowić zwieńczenie całej historii, a pod względem mechanizmów rozgrywki pozostanie wierna rozwiązaniom pierwowzoru i porzuci sekwencje walki obecne w drugiej części. Projekt potrzebuje minimum 850 tys. dolarów, a zbiórka dobiegnie końca 10 marca. Jak dotąd gracze zadeklarowali wpłatę prawie 600 tys. dolarów, więc twórcy mogą raczej spać spokojnie. W planach jest jedynie wersja pecetowa, a premiera ma nastąpić w listopadzie przyszłego roku.

  1. Dreamfall Chapters: The Longest Journey – strona Kickstartera

Death Inc.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wystartował również Kickstarter Death Inc. W tej pełnej czarnego humoru strategii wcielimy się w ponurego żniwiarza, którego zadaniem będzie zarażanie ludzi plagą i zbieranie ich dusz. Nad projektem pracuje Ambient Studios, które założyli byli pracownicy takich zespołów jak Media Molecule, Lionhead czy Criterion. Autorzy proszą o 300 tys. funtów, a zbiórka dobiegnie końca 6 marca. W planach jest jedynie wersja pecetowa.

  1. Death Inc. – strona Kickstartera

Secret Spaceship Club i Worlds of Wander

Na Kickstartera zawitał również Tom Hall, czyli człowiek, który odegrał kluczową rolę w produkcji takich klasyków jak m.in. Wolfenstein 3D, Doom czy Anachronox. Jego nowym projektem jest Worlds of Wander. Ma to być zestaw banalnie prostych, ale jednocześnie bardzo elastycznych narzędzi, za pomocą których każdy będzie mógł stworzyć własną platformówkę 2D. Pokazem możliwości edytorów ma być Secret Spaceship Club. Produkcja ta zapowiadana jest jako duchowy spadkobierca jednej z najwcześniejszych tytułów autorstwa Toma Halla, czyli serii Commander Keen. Szykowane są wersje na pecety oraz systemy Android i iOS. Projekt musi zgromadzić do 1 marca sumę 400 tys. dolarów.

  1. Secret Spaceship Club i Worlds of Wander – strona Kickstartera