Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Jon Shafer's At the Gates (PC)

Jon Shafer's At the Gates PC

At the Gates

Turowa gra strategiczna studia Conifer Games, na którego czele stanął Jon Shafer – jeden z głównych projektantów Sid Meier’s Civilization V.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | 4X | sandbox | starożytność | 2D | crowdfunding | indie | starożytny Rzym

PC Windows
Okładka Jon Shafer's At the Gates (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

30stycznia2015

wczesny dostęp

23stycznia2019

23stycznia2019

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

At the Gates to turowa strategia autorstwa studia Conifer Games. Jest to debiutancka produkcja tej firmy, ale głównym projektantem był Jon Shaker - prawdziwy weteran gatunku, który pełnił tę samą role przy Sid Meier’s Civilization V oraz opracował kampanię fabularną w grze w Elemental: Fallen Enchantress.

Akcja toczy się w schyłkowym okresie Imperium Rzymskiego. Gracze obejmują we władanie małe barbarzyńskie plemię, które chce wykorzystać gasnącą potęgę mocarstwa do osiągnięcia dominującej pozycji w Europie. Nie będzie to łatwe, gdyż inne plemiona mają podobne ambicje. Co więcej, Rzymianie, choć znacznie słabsi, wciąż stanowią ogromne zagrożenie. Gra w ogólnych zarysach przypomina to, co oferuje seria Sid Meier’s Civilization. Zabawę rozpoczynamy na niegościnnych ziemiach z niewielkim plemieniem, które musi szybko zacząć eksplorowanie świata i gromadzenie surowców. Potem przeniesiemy się na bardziej żyzne tereny i rozpoczniemy handel oraz współpracę z innymi nacjami, w tym z Rzymem, który wykorzystamy do własnych celów, a następnie zniszczymy. Złożoność rozgrywki ulega zwiększeniu wraz z rozwojem nacji, aż w końcu pod naszą kontrolą znajdzie się prawdziwe barbarzyńskie imperium.

Autorzy dołożyli starań, aby uniknąć częstego problemu wielu produkcji tego typu, gdzie w późniejszych partiach rozgrywka staje się nudna z powodu nieuniknionego triumfu gracza. W At the Gates surowce są ograniczone i z każdą turą jest ich coraz mniej. Wymusza to nieustanne poszukiwanie nowych ich źródeł, nawet w końcowych fragmentach zabawy. Ponadto świat gry symuluje zmiany pór roku. Przykładowo, w zimie żyzne ziemie staną się jałowe, a rzeki ulegną częściowemu zamarznięciu utrudniając podróż drogą wodną. Istotną rolę odgrywają również stosunki dyplomatyczne. Kształtowane one są przez akcje samego gracza, w tym zwłaszcza pomaganie innym nacjom w potrzebie. Podarunek w postaci żywności złożony głodującym podwładnym Attyli ma spore szanse uczynić z tego władcy naszego wiernego przyjaciela. Nie zabrakło też bitew, podczas których ważne są nie tylko zagrywki taktyczne, ale również wykorzystywanie terenu oraz pór roku, np. do odcięcia dostaw zaopatrzenia do wrogich wojsk.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.1 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Wymagania wiekowe Jon Shafer's At the Gates

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Jon Shafer's At the Gates

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 7900 GT / Radeon X1950 Pro lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
At the Gates – turowa strategia 4X projektanta Civilization V pojawi się  w styczniu
At the Gates – turowa strategia 4X projektanta Civilization V pojawi się w styczniu

wiadomość11 grudnia 2018

Po wielu latach pracy, do posiadaczy pecetów trafi wreszcie pełna wersja nowej strategii 4X, która zatytułowana została Jon Shafer's At the Gates. Za produkcję tytułu, przenoszącego nas w czasy upadku Imperium Rzymskiego, odpowiada główny projektant przebojowego Sid Meier’s Civilization V.

Projektant Civilization V dołącza do Paradox Interactive. Co dalej z At the Gates?
Projektant Civilization V dołącza do Paradox Interactive. Co dalej z At the Gates?

wiadomość13 maja 2017

Jon Shafer, główny projektant gry Sid Meier's Civilization V, dołączył do wewnętrznego studia firmy Paradox Interactive. Mimo tego ma nadal pracować nad swoim wcześniejszym projektem, strategią At the Gates.

Sukcesy At the Gates, The 90's Arcade Racer i Fortis Rex - Przegląd Kickstarterów (11/02/2013)
Sukcesy At the Gates, The 90's Arcade Racer i Fortis Rex - Przegląd Kickstarterów (11/02/2013)

wiadomość11 lutego 2013

W najnowszym przeglądzie Kickstarterów piszemy m.in. o sukcesach At the Gates, The 90's Arcade Racer i Fortis Rex: Rise Of The King oraz startach zbiórek na takie tytuły jak Dreamfall Chapters, Death Inc., czy będącą duchowym spadkobiercom serii Commander Keen platformówkę Secret Spaceship Club.

Główny projektant Civilization V zapowiedział strategię At the Gates
Główny projektant Civilization V zapowiedział strategię At the Gates

wiadomość7 lutego 2013

Jon Shafer, czyli główny projektant Sid Meier’s Civilization V, zapowiedział grę At the Gates. W tej turowej strategii pokierujemy barbarzyńskim plemieniem w czasach schyłku Imperium Rzymskiego. Twórca chce zebrać potrzebne na produkcję środki za pomocą Kickstartera.