Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 lutego 2013, 13:04

autor: Marcin "eLCeBe" Pietruszewski

Marka Skylanders zarobiła ponad miliard dolarów w 15 miesięcy

Kolejne rekordowe osiągnięcie marki Skylanders, której właścicielem jest koncern Activision. Według najnowszych danych zainteresowanie grami z tej serii ciągle rośnie.

Skylanders popularniejsze nawet od Beyblade. - Marka Skylanders zarabia ponad miliard dolarów w 15 miesięcy - wiadomość - 2013-02-12
Skylanders popularniejsze nawet od Beyblade.

Gry z serii Skylanders pobiły kolejny rekord – sprzedaż detaliczna Skylanders: Spyro’s Adventure i Skylanders Giants wraz z dodatkowymi figurkami do nich przekroczyła próg miliarda dolarów na rynku światowym, do osiągnięcia czego wystarczyło jedyne 15 miesięcy. Ten wynik pokazuje, że figurki do gry sprzedają się lepiej niż inne, niezwykle popularne produkty przeznaczone dla dzieci, m.in. zabawki spod znaku Beyblades, Star Wars i Transformers.

Niedawno pisaliśmy o sukcesie marki Skylanders na rynku amerykańskim – ponad 500 milionach dolarów przychodu wypracowanych dla Activision, właściciela marki, oraz 100 milionach sprzedanych figurek do gry. Widać więc, że sympatyczne potworki ze świata Skylanders podbiły serca nie tylko amerykańskich dzieci, ale także ich rówieśników z innych kontynentów. Przy okazji oczywiście zdobywają również szturmem portfele rodziców.

Fenomen ogromnej sprzedaży tej marki przedstawiają liczby – co minutę nabywcę znajduje 147 figurek (podczas gdy człowiek średnio oddycha od 12 do 18 razy w ciągu minuty), co godzinę 8,828 tysiąca (przeciętna osoba mruga w ciągu godziny 1200 razy), a każdego dnia 211,864 tysięcy (serce człowieka bije około 100 tysięcy razy w ciągu dnia). Gdyby sprzedane figurki ułożyć w linii, to byłaby ona równa odległości z jednego krańca Stanów Zjednoczonych na drugi (z Kalifornii do Maine), a jeśli położylibyśmy jedną na drugiej, to 68 tysięcy razy przewyższyłyby Statuę Wolności. Przedstawia to poniższa grafika:

Skylanders to bardzo popularna (szczególnie w USA) marka, obejmująca gry wideo, zabawki i wiele innych akcesoriów. Najważniejszą częścią produktów sygnowanych tym znakiem są właśnie gry, sprzedawane w zestawie z figurkami. Są to zręcznościówki przeznaczone dla dzieci, a nowe postaci do wirtualnej zabawy odblokowujemy po położeniu fizycznej zabawki na specjalnej stacji dokującej. Do jednego egzemplarza gry dołączane są 3 figurki, a dodatkowe można dokupić, co umożliwi kierowanie nimi w grze komputerowej. Jak wygląda rozgrywka możecie zobaczyć na poniższym filmie:

Właściciel marki Skylanders, koncern Actvision, pracuje już wraz z producentem, studiem Vicarious Visions, nad trzecią częścią serii gier, noszącą tytuł Skylanders Swap Force. Ma ona pojawić się jeszcze w tym roku na konsole Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Wii U, Nintendo Wii oraz mobilną Nintendo 3DS. Po raz pierwszy pojawią się figurki składające się z dwóch niezależnych od siebie części, za pomocą których gracze będą mogli łączyć ze sobą różne zdolności poszczególnych postaci.

Dystrybutorem gier z serii Skylanders w Polsce jest firma Licomp Empik Multimedia. Pierwszy z jej tytułów, Skylanders: Spyro’s Adventure, wydany został w pełnej polskiej wersji językowej pod koniec zeszłego roku. Drugą część, Skylanders Giants, nabyć można w nieprzetłumaczonej na nasz język edycji. Wciąż nie wiemy nic o planach spolszczenia Skylanders Swap Force.

Trailer Skylanders Swap Force możecie zobaczyć tutaj: