Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2013, 17:44

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Skylanders Swap Force ukaże się 18 października

Skylanders Swap Force, gra wykorzystująca do zabawy figurki, ukaże się w europejskich sklepach 18 października. Firma Activision, wydawca produkcji, oprócz daty premiery, ujawniła także ceny zabawek i zestawów startowych.

Firma Activision, wydawca gry Skylanders Swap Force, poinformowała, że tytuł ukaże się w Europie 18 października bieżącego roku, w wersji na konsole PlayStation 3, Xbox 360, Wii U, Wii i 3DS. Dodatkowo ujawniono, że produkcja trafi także na urządzenia nowej generacji – PlayStation 4 i Xbox One.

Zestaw startowy gry Skylanders Swap Force.

Od piątku w amerykańskich sklepach można już składać zamówienia przedpremierowe, dzięki czemu poznaliśmy orientacyjne ceny figurek i całych zestawów. Grę, razem z nowym Portalem Mocy, 3 figurkami, plakatem, 3 kartami i 3 naklejkami, kupi się za 74,99 dolarów (około 250 zł). Natomiast koszt pojedynczych zabawek ustalono na 9,99 dolara (około 32 zł) za zwykłe edycje, lub 14,99 dolara (około 50 zł) za Swap Force.

Stare Portale Mocy niestety nie będą kompatybilne z nowymi bohaterami, którzy od teraz dzielić mogą się na dwie połowy. Te można dowolnie łączyć, tworząc w ten sposób kolejnych herosów. Pocieszający jest fakt, że starymi figurkami da się bawić przy pomocy nowego urządzenia, więc kolekcje graczy nie odejdą w zapomnienie.

Firma Activision zdradziła także, że projekt ukaże się na konsolach nowej generacji, ale oczywiście nie podano żadnego terminu, ponieważ nie ujawniono jeszcze daty premiery ani PlayStation 4, ani Xboksa One.

Skylanders Swap Force ukaże się 18 października - ilustracja #3Skylanders to aktualnie jedna z najbardziej dochodowych marek w branży gier wideo. W lutym bieżącego roku ujawniono, że Skylanders: Spyro’s Adventure i Skylanders Giants, w ciągu 15 miesięcy, zarobiły dla firmy Activision ponad miliard dolarów (sprzedaż gier i figurek). W sierpniu bieżącego roku na rynku ukaże się Disney Infinity, produkcja, którą koncern Disney zamierza zawalczyć o kawałek rynku. Szykuje się starcie gigantów.