Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2013, 09:31

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Skylanders Giants znalazło pół miliona nabywców w dwa tygodnie po premierze. Activision gasi euforię Disneya

Firma Activision pochwaliła się, że wydane przez nią Skylanders Giants w ciągu dwóch tygodni od premiery rozeszło się w liczbie 500 tysięcy kopii. Dane te pojawiły się w kontekście wyników sprzedaży konkurencyjnej produkcji Disney Infinity.

Activision nie podzieli się tak łatwo swoim kawałkiem tortu - Skylanders Giants znalazło pół miliona nabywców w dwa tygodnie po premierze. Activision gasi euforię Disneya - wiadomość - 2013-09-18
Activision nie podzieli się tak łatwo swoim kawałkiem tortu
Wojna zabawek, czyli Skylanders vs. Disney Infinity
  • W dwa tygodnie po premierze Skylanders Giants znalazło 500 tys. nabywców na świecie
  • W analogicznym okresie Disney Infinity sprzedało się w liczbie 294 tys. sztuk w USA
  • Disney jest usatysfakcjonowany z ogólnej sprzedaży gry
  • Activision zachwala Skylanders Giants, jako najpopularniejszy tytuł w swojej kategorii

Firma Activision wyjawiła dane dotyczące sprzedaży ostatniej odsłony wykorzystującej zabawki serii Skylanders. Wydane w ubiegłym roku Skylanders Giants w ciągu dwóch tygodni od premiery znalazło 500 tysięcy nabywców na całym świecie (zarówno zestawów Starter Pack, jak i Portal Owner Pack). W sumie marka wygenerowała dla Activision ponad 1,5 miliarda dolarów, o czym informowaliśmy w sierpniu.

Informacja ta pojawiła się zaraz po tym, jak firma Disney pochwaliła się swoimi wynikami. Podobna w założeniach produkcja Disney Infinity w ciągu 14 dni od wydania rozeszła się w liczbie 294 tysięcy egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych. Disney nie zdradził, ile pudełek z grą kupili Europejczycy, ale powiedział, że jest bardzo zadowolony z ogólnej sprzedaży tytułu.

W obliczu tego zestawienia Activision stwierdziło, że przy uwzględnieniu sprzedaży figurek Skylanders Giants jest obecnie najbardziej zyskowną grą na konsole stacjonarne i handheldy. Firma dowodzona przez Bobby’ego Koticka spodziewa się, że akcesoria związane z marką przewyższą popularnością topowe figurki w USA – nie sprecyzowano jednak, o jakie zabawki konkretnie chodzi.

Jesienią na rynku zadebiutuje trzecia część serii – Skylanders Swap Force. Gra będzie przeznaczona na konsole obecnej i następnej generacji – zarówno stacjonarne (PlayStation 3, Xbox 360, Wii U, PlayStation 4 i Xbox One), jak i przenośne (Wii i 3DS).