Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2013, 09:47

autor: Góral

Electronic Arts - Andrew Wilson nowym szefem firmy

Andrew Wilson został nowym szefem koncernu Electronic Arts. Ma on zamiar kontynuować dotychczasową politykę firmy, skupiając się głównie na rynku cyfrowej dystrybucji.

Kilka miesięcy temu z funkcji szefa firmy Electronic Arts zrezygnował John Riccitiello. Koncern przez pół roku poszukiwał nowego CEO. Został nim ostatecznie Andrew Wilson, pracujący u amerykańskiego wydawcy od 2000 roku.

Andrew Wilson jest obecny w firmie Electronic Arts od 2000 roku. - Electronic Arts - Andrew Wilson nowym szefem firmy - wiadomość - 2013-09-18
Andrew Wilson jest obecny w firmie Electronic Arts od 2000 roku.

Andrew Wilson w ostatnich latach piastował funkcję wiceprezesa wykonawczego w dziale sportowym firmy, a także zajmował się platformą Origin. W napisanym oświadczeniu zapewnił, że zamierza kontynuować obecną politykę, skupiając się na przystosowywaniu korporacji do cyfrowej przyszłości oraz dostarczaniu świetnych gier i usług na wszystkich platformach sprzętowych.

W najbliższych tygodniach ma zostać przedstawiony szczegółowy plan działania na najbliższy okres, ale dla nas, graczy, raczej nic się nie zmieni. Możemy oczekiwać ze strony firmy dalszego nacisku na dodatki DLC, kolejnych odsłon popularnych serii gier, rozwijania modelu biznesowego free-to-play oraz ekspansji na rynku mobilnym.

Electronic Arts - Andrew Wilson nowym szefem firmy - ilustracja #2Koncern Electronic Arts został założony przez Tripa Hawkinsa w 1982 roku. Od tamtej pory firma przeobraziła się w giganta elektronicznej rozrywki, który obecnie zajmuje się produkcją gier, ich wydawaniem, a także sprzedażą w ramach sklepu Origin. EA posiada w swojej ofercie takie marki jak Battlefield, Need for Speed, Dead Space, FIFA, SimCity czy Medal of Honor.