Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2013, 11:45

autor: Sarge

GTA V z problemami - błędy graficzne po instalacji gry na PS3 i X360

Niektórzy posiadacze gry Grand Theft Auto V na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 skarżą się na pop-up, spadki płynności animacji i inne błędy graficzne. Na część problemów znaleziono już rozwiązanie, ale wielu graczy wciąż musi zmagać się z nie do końca udaną optymalizacją.

Nawet tak duże wydarzenie jak premiera Grand Theft Auto V nie mogło obyć się bez problemów. Niektórzy posiadacze wersji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 mają pewne problemy z grą, związane głównie z wadliwą instalacją.

W przypadku użytkowników PlayStation 3 sprawa dotyczy cyfrowej edycji Grand Theft Auto V oferowanej za pośrednictwem PlayStation Store. Wybrani gracze narzekali na to, że przy próbie uruchomienia gry pojawiał się komunikat o błędzie 80029564. Na szczęście problem został już rozwiązanywystarczy skasować wadliwą zawartość i pobrać ponownie produkcję studia Rockstar North.

Franklin chyba wypatrzył pop-up w Grand Theft Auto V - GTA V z problemami - błędy graficzne po instalacji gry na PS3 i X360 - wiadomość - 2013-09-18
Franklin chyba wypatrzył pop-up w Grand Theft Auto V

Posiadacze cyfrowej edycji Grand Theft Auto V na PlayStation 3 cierpią jednak z jeszcze jednego powodu. Okazuje się, że z tej wersji gry nie usunięto wszystkich niedoróbek graficznych, na które narzekają też niektórzy użytkownicy Xboksa 360. Mowa o wadliwie wyświetlanych teksturach, nagle pojawiających się obiektach na ekranie (tzw. pop-up), czy spadkach płynności animacji. Niestety, twórcy do tej pory nie znaleźli rozwiązania tej kwestii. Należy zaznaczyć, że problem nie dotyczy posiadaczy pudełkowych wersji na PlayStation 3.

Zupełnie inaczej jest w przypadku nabywców sklepowych edycji Grand Theft Auto V na Xboksa 360, którzy dostrzegają wspomniane wcześniej błędy graficzne po instalacji danych z drugiej płyty DVD. Tymczasowe rozwiązanie podał serwis Digital Foundry, który zaleca wgranie tych plików na odpowiednio pojemny pendrive USB.

Grand Theft Auto V to kolejna odsłona popularnej serii gangsterskich gier akcji z otwartym światem, która 17 września ukazała się na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W pliku konfiguracyjnym tego tytułu pojawiły się wzmianki o wersjach na PC i PlayStation 4, ale do tej pory nie zostały one oficjalnie potwierdzone. Gra jest świetnie oceniana przez zachodnie serwisy branżowe.

  1. GTA V – poradnik do gry
  2. GTA V – materiały wideo serwisu tvgry.pl