Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2013, 14:45

autor: Sarge

Wieści ze świata (Killzone: Shadow Fall, Total War: Rome II) 17/9/13

Dziś piszemy m.in. o klasie Assault w grze Killzone: Shadow Fall, najnowszej aktualizacji Total War: Rome II, popularności Monster Hunter 4 w Japonii, a także wynikach sprzedaży Disney Infinity. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Sonic & All-Stars Racing Transformed

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Sonic & All-Stars Racing Transformed. Dzieło studia Sumo Digital możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 4,99 euro (ok. 22 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

id Software

Studio id Software poszukuje nowych pracowników na różnych stanowiskach, co może oznaczać, że deweloper przygotowuje kolejną grę. Nie znamy jednak żadnych szczegółów, więc w tej chwili są to jedynie domysły. Deweloper jest znany za sprawą takich serii jak Doom, Quake czy Wolfenstein.

Killzone: Shadow Fall

Studio Guerrilla Games ujawniło kilka szczegółów na temat klasy Assault (Szturmowiec) w grze Killzone: Shadow Fall. Tacy żołnierze dostaną pięć głównych broni do wyboru i będą nastawieni przede wszystkim na atak, przy jednoczesnej możliwości używania tarczy ochronnej. Szturmowiec otrzyma również trzy poboczne umiejętności. Jedną z nich jest Speed Dash, dzięki której postać będzie poruszała się szybciej przez króki czas. Stun Blast to zdolność pozwalająca na tymczasowe ogłuszanie i oślepianie przeciwników. Z kolei Buddy Drone umożliwi wypuszczenie latającego drona atakującego wrogów. W Killzone: Shadow Fall znajdziemy jeszcze dwie klasy postaci (Scout i Support), ale na szczegóły na ich temat musimy poczekać.

Killzone: Shadow Fall - Wieści ze świata (Killzone: Shadow Fall, Total War: Rome II) 17/9/13 - wiadomość - 2013-09-17
Killzone: Shadow Fall

IO Interactive

Studio IO Interactive (serie Hitman, Kane & Lynch) poszukuje nowych osób do prac nad „niezapowiedzianą grą klasy AAA”. W ogłoszeniach na oficjalnej stronie internetowej brakuje jakichkolwiek szczegółów na temat tajemniczej produkcji.

Monster Hunter 4

Firma Capcom dostarczyła do japońskich sklepów 2 miliony egzemplarzy gry Monster Hunter 4. Oczywiście nie oznacza to, że tyle samo sztuk znalazło swoich nabywców. Wiadomo jedynie, że złożono ponad milion zamówień przedpremierowych na ten tytuł. Monster Hunter 4 zadebiutował 14 września w Japonii na 3DS-ie. Data premiery w Stanach Zjednoczonych i Europie nie została jeszcze potwierdzona.

Total War: Rome II

Studio Creative Assembly wypuściło patcha do gry Total War: Rome II, który usprawnia działanie sztucznej inteligencji. Dzięki temu skrócony został czas wykonywania tury przeciwnika. Oprócz tego aktualizacja wprowadza wiele innych zmian i poprawek. Ich pełną listę znajdziecie pod tym adresem.

Total War: Rome II - Wieści ze świata (Killzone: Shadow Fall, Total War: Rome II) 17/9/13 - wiadomość - 2013-09-17
Total War: Rome II

Disney Infinity

Przedstawiciel firmy Disney Interactive zdradził serwisowi GamesIndustry International, że gra Disney Infinity w ciągu dwóch tygodni sprzedała się w liczbie 294 tysięcy egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych. Tytuł zadebiutował na amerykańskim rynku 18 sierpnia, a pięć dni później trafił do Europy. Niestety, wyniki sprzedaży na Starym Kontynencie nie są jeszcze znane.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Headlong Racing
 2. Heavyweight Transport Simulator 3
 3. Fire & Forget: The Final Assault
 4. Danmaku Unlimited 2
 5. NBA Live 14
 6. Enemy Front
 7. Grand Theft Auto V
 8. WWE 2K14
 9. Too Many Me
 10. Electronic Super Joy
 11. Silent Hunter Online
 12. Ittle Dew
 13. Subject 9
 14. Super Splatters
 15. Doorways
 16. Diadra Empty
 17. Beware planet earth!

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Beyond: Dwie Dusze – reklama telewizyjna
 2. Call of Tomsk-7 – trailer
 3. Battlefield 4 – multiplayer gameplay
 4. Silent Hunter Online – open beta