Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeWWW
Okładka Silent Hunter Online (WWW)

Silent Hunter Online WWW

Symulacja okrętu podwodnego z okresu II wojny światowej, stworzona przez zespół Blue Byte Software z myślą o rozgrywce w przeglądarce internetowej. Gracz wciela się w rolę kapitana niemieckiego U-Boota i wykonuje zadania zlecane przez dowództwo floty.

Symulacje | II wojna światowa | zagraj za darmo | okręty podwodne | MMO

Gra przestała działać 31 października 2016

WWW
Okładka Silent Hunter Online (WWW)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

anulowana

Gra Silent Hunter Online przestała działać

31października2016

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Seria Silent Hunter zadebiutowała w 1996 roku z miejsca zdobywając serca fanów podwodnych symulatorów. Na przestrzeni blisko piętnastu lat doczekała pięciu pełnoprawnych odsłon. Właściciel marki – koncern Ubisoft - uznał, że cykl powinien zagościć również w przeglądarkach internetowych jako darmowa gra (free-to-play) oparta o model mikrotransakcji. Prace nad Silent Hunter Online powierzone zostały ekipom deweloperskim studia Ubisoft Blue Byte, znanego m.in. z serii The Settlers, oraz austriackiej firmy Sproing Interactive, która w dorobku cieszącą się dużą popularnością Skyramę.

Akcja gry osadzona została w realiach II wojny światowej. Gracz wciela się w rolę kapitana niemieckiego okrętu podwodnego. Wykonując zlecane przez wirtualne dowództwo floty misje, ma on za zadanie przyczynić się do rozstrzygnięcia słynnej bitwy o Atlantyk, toczonej w latach 1939-1945.

Twórcy położyli duży nacisk na wierność historycznym realiom. Występujące w Silent Hunter Online modele okrętów, zarówno podwodnych jak i pływających na powierzchni, odwzorowane zostały z dbałością o detale wyglądu oraz uwzględnieniem właściwych im parametrów technicznych (w tym opancerzenia, osiągów itp.).

Podobnie jak w innych grach z serii Silent Hunter, najważniejszym elementem zabawy w Silent Hunter Online jest manewrowanie u-bootem i obsługa uzbrojenia. Większość czasu gracz spędza w centrali dowodzenia, skąd obserwować może rozmaite wskaźniki, a także (przy zanurzeniu bojowym) wypatrywać wrogich jednostek poprzez peryskop.

Gra od początku tworzona była z myślą o rozgrywce w trybie MMO. Większość misji wykonywać można przy współudziale innych graczy, formując słynne „wilcze stada”. Ponadto indywidualne sukcesy i porażki każdego z dowódców wpływają na ogólną sytuację, a tym samym pośrednio przekładają się na wszystkich biorących udział w zmaganiach.

Oprawa wizualna Silent Hunter Online wyróżnia się na tle innych gier przeglądarkowych wysoką jakością i starannością wykonania. Silnik graficzny generuje obraz 3D przy wykorzystaniu możliwości technologii Adobe Flash Player 11. Atmosferę walki na morzu podkreśla też klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.3 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Silent Hunter Online

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Silent Hunter Online

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • Adobe Flash Player 11
Graliśmy w Silent Hunter Online! Przeglądarki dla podwodniaków!
Graliśmy w Silent Hunter Online! Przeglądarki dla podwodniaków!

Przed premierą 13 lutego 2013, 18:00

Ekwipunek w grze ma być mocno zróżnicowany. Otrzymamy do dyspozycji aż dziesięć typów u-bootów, będziemy mogli także skorzystać z pięciu różnych typów torped. Każdy z okrętów dostosujemy do własnych wymagań: po wybraniu odpowiedniego kadłuba nic nie stanie na przeszkodzie, by zainstalować potężniejszy silnik bądź zwiększyć pojemność baków paliwa. Część ekwipunku będzie oczywiście niezbędna, aby u-boot mógł opuścić dok, inne elementy (takie jak np. działo 88 mm) pozostaną opcjonalne. Nowy sprzęt odblokujemy za punkty zdobywane za wykonywanie kolejnych misji.