Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeWWW
Okładka Silent Hunter Online (WWW)
OkładkaSilent Hunter Online (WWW)

Silent Hunter Online WWW

Symulacja okrętu podwodnego z okresu II wojny światowej, stworzona przez zespół Blue Byte Software z myślą o rozgrywce w przeglądarce internetowej. Gracz wciela się w rolę kapitana niemieckiego U-Boota i wykonuje zadania zlecane przez dowództwo floty.

Symulacje | II wojna światowa | zagraj za darmo | okręty podwodne | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Silent Hunter Online Premiera WWW

anulowana

Gra przestała działać

31października2016

producent: Ubisoft Blue Byte wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Seria Silent Hunter zadebiutowała w 1996 roku z miejsca zdobywając serca fanów podwodnych symulatorów. Na przestrzeni blisko piętnastu lat doczekała pięciu pełnoprawnych odsłon. Właściciel marki – koncern Ubisoft - uznał, że cykl powinien zagościć również w przeglądarkach internetowych jako darmowa gra (free-to-play) oparta o model mikrotransakcji. Prace nad Silent Hunter Online powierzone zostały ekipom deweloperskim studia Ubisoft Blue Byte, znanego m.in. z serii The Settlers, oraz austriackiej firmy Sproing Interactive, która w dorobku cieszącą się dużą popularnością Skyramę.

Akcja gry osadzona została w realiach II wojny światowej. Gracz wciela się w rolę kapitana niemieckiego okrętu podwodnego. Wykonując zlecane przez wirtualne dowództwo floty misje, ma on za zadanie przyczynić się do rozstrzygnięcia słynnej bitwy o Atlantyk, toczonej w latach 1939-1945.

Twórcy położyli duży nacisk na wierność historycznym realiom. Występujące w Silent Hunter Online modele okrętów, zarówno podwodnych jak i pływających na powierzchni, odwzorowane zostały z dbałością o detale wyglądu oraz uwzględnieniem właściwych im parametrów technicznych (w tym opancerzenia, osiągów itp.).

Podobnie jak w innych grach z serii Silent Hunter, najważniejszym elementem zabawy w Silent Hunter Online jest manewrowanie u-bootem i obsługa uzbrojenia. Większość czasu gracz spędza w centrali dowodzenia, skąd obserwować może rozmaite wskaźniki, a także (przy zanurzeniu bojowym) wypatrywać wrogich jednostek poprzez peryskop.

Gra od początku tworzona była z myślą o rozgrywce w trybie MMO. Większość misji wykonywać można przy współudziale innych graczy, formując słynne „wilcze stada”. Ponadto indywidualne sukcesy i porażki każdego z dowódców wpływają na ogólną sytuację, a tym samym pośrednio przekładają się na wszystkich biorących udział w zmaganiach.

Oprawa wizualna Silent Hunter Online wyróżnia się na tle innych gier przeglądarkowych wysoką jakością i starannością wykonania. Silnik graficzny generuje obraz 3D przy wykorzystaniu możliwości technologii Adobe Flash Player 11. Atmosferę walki na morzu podkreśla też klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.3 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Silent Hunter Online: Odpowiednia dla każdego wieku.

Silent Hunter Online Wymagania sprzętowe

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • Adobe Flash Player 11