Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2012, 19:21

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Nadpływa przeglądarkowa odsłona cyklu Silent Hunter, beta-testerzy poszukiwani

Koncern Ubisoft ujawnił dziś pierwsze informacje dotyczące nowej gry z cyklu Silent Hunter. Według informacji przekazanych przez wydawcę, w Silent Hunter Online zagramy za darmo poprzez przeglądarki internetowe i razem z innymi uczestnikami zabawy formować będziemy wilcze stada uczestniczące w bitwie o Atlantyk.

Nadpływa przeglądarkowa odsłona cyklu Silent Hunter, beta-testerzy poszukiwani - ilustracja #1

Od premiery Silent Hunter 5: Bitwa o Atlantyk minęły dwa lata i fani symulacyjnej serii z pewnością mogą już wyczekiwać wiadomości o kontynuacji. Póki co, koncern Ubisoft, który jest właścicielem marki, ma w planach przeglądarkową odsłonę cyklu. Nad Silent Hunter Online pracują zespoły deweloperskie Ubisoft Blue Byte (znane chociażby z serii The Settlers) oraz austriackiego studia Sproing Interactive (twórcy Skyrama).

Szeroki wachlarz starannie odwzorowanych modeli okrętów z okresu II wojny światowej, emocjonujące misje kampanii w trybie kooperacji oraz dynamiczny świat, w którym sukcesu lub niepowodzenia poszczególnych graczy mają wpływ na ogólną sytuację w grze... tak w skrócie wyglądać ma Silent Hunter Online.

Nadpływa przeglądarkowa odsłona cyklu Silent Hunter, beta-testerzy poszukiwani - ilustracja #2

Twórcy przeglądarkowej symulacji u-boota nie ujawniają prawie żadnych konkretów związanych z mechanizmami rozgrywki. Obrazki zamieszczone na oficjalnym profilu gry w serwisie Facebook ukazują jednak wnętrze okrętu podwodnego, obraz z peryskopu oraz mapę działań militarnych. Z oficjalnej notki prasowej wynika z kolei, że zastosowany w Silnet Hunter Online silnik generować będzie obraz 3D, co wymagać ma użycia przeglądarki internetowej obsługującej technologię Adobe Flash Player 11.

Wiadomo też, że wydawca gry zdecydował się na model biznesowy „free-to-play”. Oznacza to, że w Silent Hunter Online będzie można zagrać za darmo, choć najprawdopodobniej za niektóre udogodnienia przyjdzie zapłacić poprzez system mikrotransakcji.

Zagadką pozostaje termin premiery gry. Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej produkcji prowadzony jest nabór kandydatów na beta-testerów, co pozwala sądzić, że projekt znajduje się w dosyć zaawansowanym stadium rozwoju.

Nadpływa przeglądarkowa odsłona cyklu Silent Hunter, beta-testerzy poszukiwani - ilustracja #3Seria Silent Hunter zadebiutowała w 1996 roku. Cykl doczekał się dotąd pięciu pełnoprawnych odsłon, które łącznie sprzedały się w nakładzie przekraczającym 2 miliony egzemplarzy. Wydana przed dwoma laty gra Silent Hunter 5: Bitwa o Atlantyk spotkała się z mieszanymi reakcjami ze strony graczy, co w dużym stopniu spowodowane było zastosowaniem kontrowersyjnych zabezpieczeń antypirackich. Wygląda na to, że w przypadku Silent Hunter Online koncern Ubisoft postanowił pójść o krok dalej i przygotować tytuł całkowicie odporny na zjawisko piractwa...

  1. Oficjalna strona internetowa gry Silent Hunter Online
  2. Oficjalny profil gry Silent Hunter Online w serwisie Facebook