Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2012, 15:11

autor: Olek

Konsolowy Wiedźmin 2 jak świeże bułeczki – 250 tys. egzemplarzy gry w rękach użytkowników Xboksa 360

Ponad połowa 500-tysięcznego, startowego nakładu gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – Edycja Rozszerzona w wersji na konsolę Xbox 360 rozeszła się w ciągu tygodnia od premiery. Szefostwo firmy CD Projekt RED liczy, że w ciągu 12 miesięcy uda się pokonać barierę miliona egzemplarzy.

Konsolowy Wiedźmin 2 jak świeże bułeczki – 250 tys. egzemplarzy gry w rękach użytkowników Xboksa 360 - ilustracja #1

Wiedźmin 2 w wersji na konsolę Xbox 360 miał być hitem i wszystko wskazuje na to, że twórcy nie pomylili się w przewidywaniach. Firma CD Projekt RED ujawniła, że sprzedaż gry na tej platformie sprzętowej przekroczyła już 250 tys. kopii. Optymizmem napawa również fakt, że tytuł utrzymuje się w ścisłej czołówce bestselerów największych sieci handlowych.

O dobrych wynikach przedsprzedaży gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Okazuje się, że Geralt równie dobrze radzi sobie na Xboksie 360 także po premierze. Amerykański wydawca, którym jest koncern Warner Bros., nie ukrywa, że duży wpływ na popularność tytułu wśród konsolowych graczy ma dodatkowa zawartość. Zdaniem Kevina Kebodeaux standardowa edycja z soundtrackiem na płycie CD, mapą i przewodnikiem po questach jest czymś niespotykanym w przypadku gier na Xboksa.

Konsolowy Wiedźmin 2 jak świeże bułeczki – 250 tys. egzemplarzy gry w rękach użytkowników Xboksa 360 - ilustracja #2

Szefostwo notowanej na giełdzie spółki CD Projekt RED liczy, że w ciągu roku sprzedaż Wiedźmina 2 w wersji na konsolę Microsoftu przekroczy barierę miliona egzemplarzy. Niewykluczone jednak, że cel ten osiągnięty zostanie znacznie wcześniej.

„Pierwszy tydzień sprzedaży udowodnił ogromny potencjał naszej gry. Doskonałe recenzje i zainteresowanie graczy pokazuje, że udało nam się zrealizować strategiczny cel skutecznego wejścia na rynek gier konsolowych, który jest kluczowy z biznesowego punktu widzenia. Chcemy sprzedać co najmniej milion sztuk Wiedźmina 2 na Xboxa 360 przez pierwsze 12 miesięcy. Równolegle będziemy aktywnie wspierać sprzedaż wersji PC oraz Wiedźmina pierwszego na PC i Mac” – przekonuje Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED.

Więcej o xboksowej wersji gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – Edycja Rozszerzona dowiecie się z lektury recenzji. Zachęcamy również do wizyty w sklepie gry-online.pl, gdzie dzieło deweloperów z CD Projekt RED można kupić za 99,90 zł.

  1. Geralt ujarzmia Xboksa - recenzja gry Wiedźmin 2: Zabójcy królów