Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Diadra Empty (PC)
OkładkaDiadra Empty (PC)

Diadra Empty PC

Zręcznościowa strzelanina typu shump, wyprodukowana przez niezależne studio Frozen Orb. Zadaniem gracza jest pokierować główną bohaterką, Nyalrą, która na grzbiecie swego latającego smoka przemierza niebezpieczne zakątki fantastycznego świata w poszukiwaniu zaginionej siostry.

Akcji | fantasy | 2D | elementy zręcznościowe | indie | shoot 'em up | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Diadra Empty Premiera PC

1lipca2013

producent: Rockin' Android wydawca: Rockin' Android

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Diadra Empty to kolejna po cloudphobii (2012) zręcznościowa strzelanina typu „shump” w portfolio wydawniczym firmy Rockin' Android. Deweloperzy ze studia Frozen Orb zdecydowali się jednak złamać gatunkowe schematy, pozwalając graczom na dużą swobodę w wyborze kierunku poruszania się.

Akcja Diadra Empty osadzona została w realiach fantasy z domieszką elementów science-fiction. Główna bohaterka, Nyalra, wyrusza na poszukiwania zaginionej siostry. W pełnej niebezpieczeństw krucjacie towarzyszy jej wierny przyjaciel – latający smok Minimi.

Dynamiczna rozgrywka opiera się na mechanizmach doskonale znanych miłośnikom zręcznościowych strzelanek 2D. Gracz kieruje lotem pary bohaterów, strzela do nadciągających przeciwników i jednocześnie próbuje uniknąć wrogiego ognia. Zabawę urozmaica możliwość zdobywania doświadczenia i rozwijania postaci oraz opcja modyfikowania posiadanego uzbrojenia.

Tym co wyróżnia Diadra Empty jest swoboda działania. Gracz nie musi podążać za przesuwająca się w jednym kierunku planszą i sam może decydować o tym, w którą stronę polecą bohaterowie. Mając to na uwadze, twórcy gry przygotowali 6 sporych rozmiarów plansz, a także dodatkowe poziomy do odblokowania.

Oprawa wizualna Diadra Empty nawiązuje do stylistyki anime. Dwuwymiarowa grafika zastosowana w grze nie jest zbyt szczegółowa, co jednak ukryte zostało pod feerią spektakularnych rozbłysków i eksplozji generowanych w trakcie walk z przeciwnikami.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Diadra Empty: Odpowiednia dla każdego wieku.