Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka eXceed - Gun Bullet Children (PC)
OkładkaeXceed - Gun Bullet Children (PC)

eXceed - Gun Bullet Children PC

Klasyczna scrollowana strzelanka rodem z Japonii. Ludzkość staje w obliczu ogromnego zagrożenia, gdy w okolicach Tokio pojawiają się hordy wampirów i zboczeńców.

Zręcznościowe | science fiction | indie | shoot 'em up

eXceed - Gun Bullet Children Premiera PC

29marca2012

producent: Tennen-Sozai wydawca: Capcom Strona oficjalna

japońskajapońska

Gry podobne do eXceed - Gun Bullet Children

AirStrike 3D: Operation W.A.T.

Astro Avenger II

Tyrian 2000

eXceed Gun Bullet Children to pierwsza część scrollowanejej strzelanki wydanej w formie trylogii. Jest to najbardziej klasyczny reprezentant tego gatunku pochodzący z Japonii. Oznacza to, że przebieg rozgrywki wygląda tak jak w standardowych produkcjach przeznaczonych na automaty: obserwujemy akcję z lotu ptaka i, poruszając się bohaterką, staramy się zestrzelić napływające z góry ekranu fale wrogów. Wszystko to jest spowite charakterystycznym dla produkcji z Kraju Kwitnącej Wiśni lekko absurdalnym klimatem.

Wiele lat temu miała miejsce wojna między Bogiem oraz zdradzieckimi Upadłymi Aniołami. Ludzkość udzieliła wsparcia dobremu aniołowi Anhelowi i wspólnie udało im się powstrzymać przeciwników Stwórcy. Jego wysłanniczka została jednak ciężko ranna i udała się na zasłużony spoczynek do wybudowanego w tym celu Bastionu. Dla zapewnienia jej ochrony w trakcie procesu regeneracji ludzie powołali kościół i stworzyli oddział Gun Bullet Children. W jego skład wchodzą młode dziewczyny dysponujące specjalnymi mocami zdolnymi do odparcia niedawno rozpoczętego najazdu wampirów i zdeprawowanych osobników. W związku z tym obejmujemy kontrolę nad jedną z Gun Bullet Children. Ze wstępnych doniesień wynika, że w okolicach portalu w Tokio pojawiło się ok. pół tysiąca wrogich istot.

Podobnie jak w innych produkcjach z tego gatunku, za każdego zabitego wroga otrzymujemy określoną liczbę punktów decydujących o końcowym rezultacie. Od czasu do czasu z przeciwników wypadają dodatkowe kule energii wzmacniające atak lub zapewniające premię punktową. Oprócz standardowego strzału gracz może również użyć silnej bomby niszczącej znajdujących się w pobliżu przeciwników.

eXceed Gun Bullet Children posiada oprawę graficzną w stylu retro przypominającą inną popularną w ostatnich latach scrollowaną strzelankę - Jamestown: Legend of the Lost Colony. Tytuł ten został wydany na Zachodzie w oryginalnej japońskiej wersji językowej z angielską instrukcją.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe eXceed - Gun Bullet Children: Odpowiednia dla każdego wieku.

eXceed - Gun Bullet Children Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 172 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7