Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Astro Avenger II (PC)
OkładkaAstro Avenger II (PC)

Astro Avenger II PC

Astro Avenger II jest kontynuacją wydanej w 2004 roku kosmicznej strzelaniny, znanej w Polsce pod tytułem Gwiezdny Mściciel.

Zręcznościowe | TPP | kosmiczne | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Astro Avenger II Premiera PC

3października2008

pudełko PL

29sierpnia2011

producent: Sahmon Studio wydawca: DivoGames wydawca PL: MarkSoft Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pierwsza odsłona serii Astro Avenger okazała się zaskakująco udaną produkcją, udowadniając równocześnie, że gatunek zręcznościowych strzelanek nie umarł. Tworząc drugą część deweloperzy ze studia Sahmon postawili sobie za cel znacznie rozbudować grę, wprowadzając szereg usprawnień i nowych elementów rozgrywki.

Akcja Astro Avenger II osadzona została po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części. Okazuje się, że spokój w galaktyce nie trwał długo. Ludzkość wkroczyła w drugi Złoty Wiek rozwoju i zaczęła dynamicznie poszerzać swoją strefę wpływów. Niespodziewanie z niezbadanych otchłani Kosmosu wyłoniły się dziwaczne, wrogo nastawione istoty. Próby działań dyplomatycznych spełzły na niczym. Obcy zaatakowali Planetę Centralną. W odległych stacjach badawczych naukowcy rozpoczęli intensywne prace nad nową bronią, która mogłaby zniszczyć ogromny statek-matkę intruzów. Niestety, w chwili gdy oręż był już prawie gotowy, wróg przepuścił kolejny atak. Tym samym nad ludzką rasą zawisło widmo zagłady. Jedyną szansą ocalenia jest utalentowany pilot gwiezdnego myśliwca, który zdoła odzyskać fragmenty sekretnej broni.

Jak przystało na klasyczną strzelankę w klimatach space opery gracz obejmuje dowodzenie nad niewielkim statkiem kosmicznym, a jego zadaniem jest sianie zniszczenia wśród hord wrogich jednostek. Twórcy przygotowali łącznie 50 poziomów ulokowanych w 5 zróżnicowanych galaktykach, w których natknąć można się na 35 rodzajów przeciwników. W porównaniu z pierwowzorem liczbę dostępnych modeli myśliwców gwiezdnych zwiększono do pięciu, a ponadto wprowadzono wiele nowych opcji związanych z modernizacją uzbrojenia.

Pod względem wykonania Astro Avenger II wyróżnia się przyjemną dla oka oprawą wizualną 3D. Rozgrywka odznacza się dużą dynamicznością z mnóstwem emocjonujących starć, co przywodzi na myśl najlepsze produkcje z tego gatunku.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Astro Avenger II cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe Astro Avenger II: Odpowiednia dla każdego wieku.

Astro Avenger II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 700MHz
  • 64MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • Windows 98/Me/2000/XP/Vista/7