Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Stargunner (PC)
OkładkaStargunner (PC)

Stargunner PC

Stargunner to strzelanina kosmiczna stworzona przez firmę Apogee w 1996 roku. Mimo, że akcję gry obserwujemy z boku, program ma wiele wspólnego z innym produktem tego koncernu – Raptor: Call of the Shadows.

Akcji | FPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stargunner Premiera PC

19listopada1996

producent: Apogee Software wydawca: Apogee Software, Ltd

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kiedy olbrzymie statki kosmiczne należące do przedstawicieli rasy Barak zjawiły się na orbicie planety Amdara, mieszkańcy tej ostatniej postanowili powitać przybyszy i pomóc im w kolonizacji sąsiedniego układu. Barakowie okazali wdzięczność w nietypowy sposób – atakując swoich niedoszłych towarzyszy i zamieniając Amdarańskie metropolie w ruinę. Od tamtych wydarzeń minęło dwa tysiące lat. Terroryzowani mieszkańcy Amdary próbując pozbyć się raz na zawsze okupantów, w tajemnicy przygotowali elitarną jednostkę pilotów, której nadano kryptonim „Stargunners”. Wyruszając samotnie na planetę zamieszkaną przez Baraków, mają oni nadzieję zniszczyć ogromną flotę nieprzyjaciela, zrzucając tym samym jarzmo niewolnictwa. Gracz wcieli się w jednego z takich śmiałków.

Stargunner to strzelanina kosmiczna stworzona przez firmę Apogee w 1996 roku. Mimo, że akcję gry obserwujemy z boku, program ma wiele wspólnego z innym produktem tego koncernu – Raptor: Call of the Shadows.

Program został podzielony na cztery epizody, o łącznej liczbie trzydziestu czterech poziomów. Na każdym z nich czeka nas mnóstwo strzelania do myśliwców wroga oraz zlokalizowanych na ziemi stacjonarnych środków obronnych. Oczywiście, jak na klasyczną strzelaninę przystało, w grze nie zabrakło również tzw. „bossów”, których wyeliminowanie sprowadza się do atakowania ich czułych punktów, unikając przy tym gradu pocisków wypluwanych w kierunku naszego samolotu. W trakcie zmagań gracz może zbierać zielone kryształki, które pełnią rolę lokalnej waluty. Podobnie jak w Raptor: Call of the Shadows, za zebrane pieniądze wyposażymy nasz statek w bogaty arsenał środków zagłady. Ulepszenia istniejących broni można również zbierać w postaci bonusów, uzyskiwanych po zniszczeniu niektórych pojazdów wroga.

Stargunner jest grą bardzo widowiskową od strony wizualnej. Złożone z trzech planów tło, bogate w detale i zróżnicowane statki, jak również efektowne wybuchy przypadną do gustu wszystkim fanom strzelanin. Na uwagę zasługuje również muzyka, świetnie dobrana do morderczego tempa akcji i efekty dźwiękowe, opływające w dużą liczbę odgłosów związanych z anihilacją przeciwników.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Stargunner: 12+