Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Raptor: Call of the Shadows (PC)
OkładkaRaptor: Call of the Shadows (PC)

Raptor: Call of the Shadows PC

Gra zręcznościowa, gdzie kierujesz maleńkim samolotem, którego jedynym zadaniem jest zniszczenie wyłaniającego się z góry przeciwnika.

Zręcznościowe

Raptor: Call of the Shadows Premiera PC

1kwietnia1994

producent: Mountain King Studios wydawca: Apogee Software, Ltd

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Raptor: Call of the Shadows

AirStrike 3D: Operation W.A.T.

Vulture

Heli Heroes

Pomysł stary jak świat: samotny myśliwiec niszczący nadciągające z góry jednostki przeciwnika. Ileż było takich gier? Mnóstwo, ale posiadacze komputerów PC, raczej nie mieli do nich szczęścia. Poza nieszczęsnym klonem River Raid, który największe tryumfy święcił na zapomnianych dziś maszynach Atari 65XL, właściciele blaszaków nie mieli szans wyżyć się tak, jakby chcieli. I nagle pojawił się Raptor, produkt który odmienił ten stan rzeczy.

Gra jest prosta jak konstrukcja cepa. Kierujesz maleńkim samolotem, którego jedynym zadaniem jest zniszczenie wyłaniającego się z góry przeciwnika. Za każdy zestrzelony statek, otrzymujesz pewną ilość pieniędzy, które możesz po zakończeniu misji wydać na zakup uzbrojenia. To ostatnie jest zresztą jak najbardziej konieczne, jako że wraz z postępem w grze, pojazdy przeciwnika stają się coraz bardziej wytrzymałe i niebezpieczne. Mówiąc o dostępnych środkach zagłady, trzeba oddać hołd programistom - tak zmyślnego i bogatego arsenału w tego typu produkcji nie uświadczysz: stanowiska karabinów maszynowych, rakiety, samonaprowadzalne działa laserowe, broń pulsacyjna - to wszystko jest w tej grze. Na dodatek niektóre z nich można montować na stałe, resztę wybiera się według potrzeb w trakcie misji. Dla entuzjastów mocnych wrażeń przewidziano kilka stopni trudności. Włączenie ostatniego z nich i zagranie w którąś z końcowych misji powoduje, że na ekranie nie widać nic, poza nieustającymi wybuchami. Dla fanów ostrej jatki, rzecz totalna.

Gra posiada bardzo ładną, płynnie scrollowaną grafikę VGA i wcale nie gorsze udźwiękowienie - pozytywne wrażenie sprawia zwłaszcza muzyka, zróżnicowana i właściwie oddająca klimat nieustannej walki w powietrzu. Raptor: Call of the Shadows, mimo swojej prostoty i lat, nadal jest jednym z najlepszych przedstawicieli gatunku, nie zagranie w niego choć raz, jest niewybaczalnym błędem...

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Raptor: Call of the Shadows: Odpowiednia dla każdego wieku.

Raptor: Call of the Shadows Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 386 25MHz
  • 2MB RAM
  • VGA