Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Raptor: Call of the Shadows (PC)

Raptor: Call of the Shadows PC

Gra zręcznościowa, gdzie kierujesz maleńkim samolotem, którego jedynym zadaniem jest zniszczenie wyłaniającego się z góry przeciwnika.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Raptor: Call of the Shadows (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1kwietnia1994

Pomysł stary jak świat: samotny myśliwiec niszczący nadciągające z góry jednostki przeciwnika. Ileż było takich gier? Mnóstwo, ale posiadacze komputerów PC, raczej nie mieli do nich szczęścia. Poza nieszczęsnym klonem River Raid, który największe tryumfy święcił na zapomnianych dziś maszynach Atari 65XL, właściciele blaszaków nie mieli szans wyżyć się tak, jakby chcieli. I nagle pojawił się Raptor, produkt który odmienił ten stan rzeczy.

Gra jest prosta jak konstrukcja cepa. Kierujesz maleńkim samolotem, którego jedynym zadaniem jest zniszczenie wyłaniającego się z góry przeciwnika. Za każdy zestrzelony statek, otrzymujesz pewną ilość pieniędzy, które możesz po zakończeniu misji wydać na zakup uzbrojenia. To ostatnie jest zresztą jak najbardziej konieczne, jako że wraz z postępem w grze, pojazdy przeciwnika stają się coraz bardziej wytrzymałe i niebezpieczne. Mówiąc o dostępnych środkach zagłady, trzeba oddać hołd programistom - tak zmyślnego i bogatego arsenału w tego typu produkcji nie uświadczysz: stanowiska karabinów maszynowych, rakiety, samonaprowadzalne działa laserowe, broń pulsacyjna - to wszystko jest w tej grze. Na dodatek niektóre z nich można montować na stałe, resztę wybiera się według potrzeb w trakcie misji. Dla entuzjastów mocnych wrażeń przewidziano kilka stopni trudności. Włączenie ostatniego z nich i zagranie w którąś z końcowych misji powoduje, że na ekranie nie widać nic, poza nieustającymi wybuchami. Dla fanów ostrej jatki, rzecz totalna.

Gra posiada bardzo ładną, płynnie scrollowaną grafikę VGA i wcale nie gorsze udźwiękowienie - pozytywne wrażenie sprawia zwłaszcza muzyka, zróżnicowana i właściwie oddająca klimat nieustannej walki w powietrzu. Raptor: Call of the Shadows, mimo swojej prostoty i lat, nadal jest jednym z najlepszych przedstawicieli gatunku, nie zagranie w niego choć raz, jest niewybaczalnym błędem...

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.6 / 10 na podstawie 61 ocen czytelników.

Gry podobne do Raptor: Call of the Shadows

Wymagania wiekowe Raptor: Call of the Shadows

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Raptor: Call of the Shadows

PC Windows

Rekomendowane: PC 386 25MHz, 2MB RAM, VGA

Klasyk gatunku shoot’em up powraca w odnowionym wydaniu
Klasyk gatunku shoot’em up powraca w odnowionym wydaniu

wiadomość8 sierpnia 2010

Wydawałoby się, że gatunek dwuwymiarowych scrollowanych strzelanin umarł śmiercią naturalną, ale od czasu do czasu wciąż ukazują się produkcje przeznaczone dla fanów tego typu rozrywki. Kolejną z nich jest odnowienie kilkunastoletniej gry Raptor: Call of the Shadows – remake został udostępniony posiadaczom pecetów za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji.