Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPCPS4
Okładka Electronic Super Joy (XONE)
OkładkaElectronic Super Joy (XONE)

Electronic Super Joy

Hardcorowa platformówka 2D, stworzona przez niezależne studio Michael Todd Games. Kierując poczynaniami małego, ale odważnego herosa gracz musi doprowadzić do upadku tyranii złego czarodzieja.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Electronic Super Joy Premiera

23sie2013

PC

20sty2016

XONE

21cze2016

PS4

Gry podobne do Electronic Super Joy

Limbo

Cobalt

Thomas Was Alone

Electronic Super Joy na platformie PC, XONE i PS4 to propozycja niezależnego studia deweloperskiego Michael Todd Games skierowana do fanów klasycznych zręcznościowych platformowek 2D. Gra stanowi rozwinięcie pomysłów z niedokończonego projektu - Techno Ninja.

Fabuła

Osią fabuły Electronic Super Joy są zmagania z potężnym, złym czarodziejem (Evil Groove-Wizard), który twardą ręką rządzi światem. Nikczemnik za nic ma ekskomunikę, jaką nałożył na niego arcybiskup Kościoła Sprawiedliwej Duszy. Zdołał nawet zdeprawować kapitana Lewisa z 43. Oddziału Żołnierzy Królowej Disco, który dopuścił się kradzieży pluszowego misia małej Annie McGee. Cała nadzieja na usunięcie tyrana w małym, ale wyjątkowo odważnym i skocznym herosie.

Mechanika

Jak przystało na platformówkę 2D w tradycyjnym wydaniu, gracz kontroluje poczynania obserwując akcję z boku. Jego zadaniem jest przeskakiwanie pomiędzy platformami, unikanie pułapek, omijanie lub unieszkodliwianie przeciwników, a także aktywowanie różnych mechanizmów na planszach.

Electronic Super Joy oferuje ponad 45 poziomów zgrupowanych w trzy odrębne wizualnie światy, na końcu których czeka pojedynek z bossem. Wysoki poziom trudności sprawia, że pokonanie niektórych plansz może wymagać wielu prób. Według założeń autorów, rozgrywka powinna zapewnić ponad 8 godzin zabawy.

Kwestie techniczne

Electronic Super Joy posiada minimalistyczną dwuwymiarową oprawą graficzną. Uwagę przykuwa przede wszystkim kontrast pomiędzy intensywnymi kolorami tła oraz czernią postaci i elementów na planszach. Zabawie towarzyszy dynamiczny podkład dźwiękowy złożony z ponad 35 utworów muzycznych w stylu techno.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 1,6 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Electronic Super Joy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Electronic Super Joy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 350 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
XONE
PS4