Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XONE
Okładka Fenix Furia (PS4)
OkładkaFenix Furia (PS4)

Fenix Furia

Fenix Rage

Opracowana przez studio Green Lava dwuwymiarowa platformówka w stylu retro, która ukazała się pierwotnie na PC jako Fenix Rage, a następnie trafiła także na konsole, w nieco ulepszonej wersji i pod zmienioną nazwą Fenix Furia.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fenix Furia Premiera

24wrz2014

PC

7cze2016

PS4

8cze2016

XONE

Fenix Furia to wydana na konsoli PS4 i XONE dwuwymiarowa platformówka w stylu retro, odznaczająca się wysokim poziomem trudności, będąca wyzwaniem nawet dla największych weteranów gatunku. Za stworzenie gry odpowiada niezależne studio Green Lava z Kostaryki, mające wcześniej na swym koncie kilka niewielkich produkcji na platformy mobilne.

Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach PC jako Fenix Rage, zaś ponad półtora roku później pod zmienioną nazwą trafił także do użytkowników konsol ósmej generacji. W konsolowej wersji gry przeprojektowano ok. 25 % poziomów, dodano nowy, najłatwiejszy poziom trudności, oraz opcję rozgrywki wieloosobowej na podzielonym ekranie.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Fenix Furia jest chłopak o imieniu Fenix, ocalały z potężnego wybuchu, który zniszczył jego wioskę i doprowadził do śmierci jego rodziny oraz przyjaciół. Z katastrofy wyszedł cało również tajemniczy Oktarus i wszystko wskazuje na to, że to właśnie on może być za nią odpowiedzialny. Pogrążony w gniewie i rozpaczy Fenix podąża za uciekającym nieznajomym w nadziei na poznanie przyczyn eksplozji.

Mechanika

Wydana na konsoli PS4 i XONE gra Fenix Furia jest klasyczną platformówką. W trakcie rozgrywki musimy więc zmierzyć się z dziesiątkami wyjątkowo trudnych poziomów, a na każdym z nich celem gracza jest dotarcie do ukrytego tam ciastka. Podczas zabawy możemy wykonywać długie, wielokrotne skoki, dzięki którym potrafimy utrzymywać się w powietrzu i błyskawicznie przemieszczać nawet na duże odległości. Wykorzystanie tej sztuczki okaże się zaś niezbędne do pokonania licznych przeszkód i pułapek. Jak na platformówkę przystało, poszczególne poziomy zasiedlają także różnego rodzaju przeciwnicy, dysponujący wieloma zróżnicowanymi umiejętnościami oraz atakami.

Tryby gry

W odróżnieniu od pierwotnej, pecetowej wersji gry, przeznaczonej wyłącznie do zabawy w trybie jednoosobowym, w Fenix Furia wprowadzono tryb podzielonego ekranu, w ramach którego w grze pojawił się zupełnie nowy bohater – nieumarły Fenix.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna oraz muzyczna gry Fenix Furia inspirowana jest klasycznymi produkcjami z gatunku platformówek, które ukazywały się na 8-bitowych konsolach i komputerach pod koniec lat 80. ubiegłego wieku. Światy zwiedzane w trakcie przygody są kolorowe i zróżnicowane, a ich wygląd powinien przypaść do gustu miłośnikom gier w stylu retro.

Ostatnia modyfikacja 12 czerwca 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Klasyfikacja PEGI Fenix Furia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Fenix Furia Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 1.2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
PS4
XONE