Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Heavyweight Transport Simulator 3 (PC)

Heavyweight Transport Simulator 3 PC

Trzecia część cyklu symulacji z elementami strategii ekonomicznej, rozwijanego przez niemiecką firmę UIG Entertainment. Gracz ponownie ma okazję wcielić się w kierowcę ciężarówki i zająć się przewozem ładunków wielkogabarytowych.

Symulacje | ekonomiczne | samochodowe | ciężarówki | transport

PC Windows
Okładka Heavyweight Transport Simulator 3 (PC)

producent: UIG Entertainment

wydawca: Layernet

wydawca PL: Play-publishing

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13stycznia2013

10stycznia2015

pudełko PL

Heavyweight Transport Simulator 3 to trzecia odsłona serii symulacji transportu ciężkich ładunków. Deweloperzy z firmy UIG Entertainment sięgnęli po rozwiązania sprawdzone w dwóch wcześniejszych grach z cyklu, które uzupełniono o nowe elementy.

Główny tryb zabawy – kariera – pozwala wcielić się w rolę kierowcy ciężarówki i zarazem szefa firmy transportowej, specjalizującej się w przewozie ładunków wielkogabarytowych. Do obowiązków gracza należy m.in. wybór zlecenia, zaplanowanie bezpiecznej trasy przejazdu i terminowe wykonanie kursu. Zarabiane pieniądze można inwestować w nowe ciągniki oraz specjalistyczne naczepy.

W Heavyweight Transport Simulator 3 twórcy większą uwagę poświęcili otoczeniu i sieci połączeń drogowych. Planując przejazd gracz musi wziąć pod uwagę szereg czynników, w tym długość i szerokość składu, ograniczone możliwości wykonywania manewrów w gęstej zabudowie, a także nośność mostów na trasie czy nisko zawieszone przeszkody. Nowe elementy wprowadzone w grze to m.in. bogatszy wybór ciągników siodłowych i naczep oraz system zmiennych warunków pogodowych.

Model jazdy zastosowany w Heavyweight Transport Simulator 3 opiera się na mocno uproszczonym silniku fizyki, co w połączeniu z brakiem systemu zniszczeń niewiele ma wspólnego z realizmem. Również takie czynności jak załadunek i rozładunek mają stricte umowny charakter.

W porównaniu z wcześniejszymi odsłonami cyklu, Heavyweight Transport Simulator 3 oferuje m.in. bardziej szczegółowe modele pojazdów i zróżnicowane otoczenie tras (las, miasto, tereny przemysłowe). Jakość wykonania trójwymiarowej oprawy wizualnej w dalszym ciągu wskazuje jednak na niskobudżetowy charakter produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 9,90 PLN

Wymagania wiekowe Heavyweight Transport Simulator 3

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Heavyweight Transport Simulator 3

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 128 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 1.25 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8