Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Spezialtransport-Simulator 2013 (PC)
OkładkaSpezialtransport-Simulator 2013 (PC)

Symulator transportu specjalistycznego 2013 PC

Spezialtransport-Simulator 2013

Symulator transportu specjalistycznego 2013 to gra symulacyjna, która pozwala graczowi spróbować swoich sił w roli kierowcy pojazdów przewożących ładunki wielkogabarytowe.

Symulacje | samochodowe | ciężarówki | transport | maszyny i urządzenia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Symulator transportu specjalistycznego 2013 Premiera PC

27września2012

pudełko PL

29marca2013

producent: ToxSickLabs wydawca: astragon Entertainment wydawca PL: CD Projekt S.A.

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Symulator transportu specjalistycznego 2013

Euro Truck Simulator 2

Symulator Cysterny

Heavyweight Transport Simulator 3

Symulator transportu specjalistycznego 2013 należy do cieszącego się sporą popularnością gatunku symulacji prac z użyciem ciężkiego sprzętu mechanicznego. Tym razem deweloperzy ze studia ToxSickLabs zdecydowali się przybliżyć graczom kulisy pracy kierowców ciężarówek przewożących gigantyczne ładunki.

Zgodnie z sugestią zawartą w tytule, gra pozwala spróbować swoich sił za kierownicą pojazdów wykorzystywanych w transporcie specjalistycznym. Do dyspozycji graczy oddano łącznie 5 modeli samochodów – dwie furgonetki oraz trzy ciągniki siodłowe. Te ostatnie mogą być podczepiane do wielu różnych rodzajów naczep (w tym chociażby do przewozu elementów konstrukcji elektrowni wiatrowych, maszyn budowlanych, a nawet jachtów).

Zabawa polega na wykonywaniu misji, w których celem jest bezpieczne i możliwie szybkie przewiezienie ładunku na wyznaczonej trasie. Transport odbywa się m.in. z wykorzystaniem sieci połączeń autostradowych i głównych arterii komunikacyjnych, ale także na stanowiących znacznie poważniejsze wyzwanie drogach lokalnych, wąskich ulicach miast oraz często nieutwardzonych „dojazdówkach”.

Podobnie jak w wielu tego rodzaju grach, system sterowania w Symulator transportu specjalistycznego 2013 został mocno uproszczony. Gracz musi jednak poradzić sobie nie tylko z podstawowymi prawami newtonowskiej fizyki, ale także zmieniającymi się warunkami na drodze (np. opady deszczu), które wpływają na zachowanie się pojazdu i ciągniętego ładunku.

Od strony technicznej, gra bazuje na silniku C4 Engine, który znalazł zastosowanie także we wcześniejszych produkcjach studia ToxSickLabs (np. Symulator Budowy Mostów). Na uwagę zasługuje opcja „wychodzenia” z pojazdów i swobodnego eksplorowania terenu z widokiem z perspektywy pierwszoosobowej (FPP).

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Symulator transportu specjalistycznego 2013 cena w dniu premiery: 39,99 PLN

Wymagania wiekowe Symulator transportu specjalistycznego 2013: Odpowiednia dla każdego wieku.

Symulator transportu specjalistycznego 2013 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta graficzna 512 MB (GeForce 9600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7