Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3X360Wii
Okładka WWE 2K14 (Wii)
OkładkaWWE 2K14 (Wii)

WWE 2K14

WWE 2K14 to sportowa bijatyka wyprodukowana przez japońskie studio Yuke's z myślą o fanach wrestlingu. Gracze mogą wcielić się w ulubionych zapaśników federacji WWE (World Wrestling Entertainment) i wziąć udział w widowiskowych pojedynkach na ringu.

Sportowe | wrestling | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WWE 2K14 Premiera

anulowana

Wii

29paź2013

X360 PS3

producent: Yuke's wydawca: 2K Sports

WWE 2K14 jest kontynuacją cieszącego się niezwykle dużą popularnością cyklu sportowych bijatyk. Po bankructwie firmy THQ prawa do marki przejął koncern Take-Two Interactive, który związał się również wieloletnią umową z federacją WWE. Deweloping gry powierzono dotychczasowemu producentowi – japońskiemu studiu Yuke's przy wsparciu ze strony ekipy Visual Concepts, odpowiedzialnej m.in. za serie NBA 2K i MLB 2K.

WWE 2K14 stanowi rozwinięcie pomysłów wprowadzonych w dwóch wcześniejszych odsłonach cyklu – WWE '12 i WWE '13. Co za tym idzie, gracze mają możliwość spróbowania swoich sił w zróżnicowanych trybach zabawy przewidzianych zarówno do rozgrywki jedno- jak i wieloosobowej. W galerii dostępnych zapaśników pojawia się wiele współczesnych gwiazd tego sportu, ale także legendarni wrestlerzy.

Ambicją deweloperów było stworzenie gry, która pozwalałaby w możliwie szerokim aspekcie doświadczyć wrażeń uczestnictwa w sportowym widowisku, jakim są walki zapaśnicze. Przekłada się to na realizm walk (wiele autentycznych ciosów, chwytów, rzutów itp.), ale także przykuwającą uwagę oprawę pojedynków, która w dużym stopniu przypomina relacje z autentycznych zawodów.

Ostatnia modyfikacja 26 lutego 2013

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 447 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI WWE 2K14

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
PS3
Wii