Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360WiiPS3
Okładka WWE 2K14 (X360)

WWE 2K14

WWE 2K14 to sportowa bijatyka wyprodukowana przez japońskie studio Yuke's z myślą o fanach wrestlingu. Gracze mogą wcielić się w ulubionych zapaśników federacji WWE (World Wrestling Entertainment) i wziąć udział w widowiskowych pojedynkach na ringu.

Sportowe | wrestling | multiplayer | podzielony/wspólny ekran

Okładka WWE 2K14 (X360)

producent: Yuke's

wydawca: 2K Sports

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

Wii

29paź2013

X360 PS3

WWE 2K14 jest kontynuacją cieszącego się niezwykle dużą popularnością cyklu sportowych bijatyk. Po bankructwie firmy THQ prawa do marki przejął koncern Take-Two Interactive, który związał się również wieloletnią umową z federacją WWE. Deweloping gry powierzono dotychczasowemu producentowi – japońskiemu studiu Yuke's przy wsparciu ze strony ekipy Visual Concepts, odpowiedzialnej m.in. za serie NBA 2K i MLB 2K.

WWE 2K14 stanowi rozwinięcie pomysłów wprowadzonych w dwóch wcześniejszych odsłonach cyklu – WWE '12 i WWE '13. Co za tym idzie, gracze mają możliwość spróbowania swoich sił w zróżnicowanych trybach zabawy przewidzianych zarówno do rozgrywki jedno- jak i wieloosobowej. W galerii dostępnych zapaśników pojawia się wiele współczesnych gwiazd tego sportu, ale także legendarni wrestlerzy.

Ambicją deweloperów było stworzenie gry, która pozwalałaby w możliwie szerokim aspekcie doświadczyć wrażeń uczestnictwa w sportowym widowisku, jakim są walki zapaśnicze. Przekłada się to na realizm walk (wiele autentycznych ciosów, chwytów, rzutów itp.), ale także przykuwającą uwagę oprawę pojedynków, która w dużym stopniu przypomina relacje z autentycznych zawodów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 381 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 445 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI WWE 2K14

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Wieści ze świata (Nosgoth, WWE 2K14, Dark Matter, Nintendo) 22/10/13
Wieści ze świata (Nosgoth, WWE 2K14, Dark Matter, Nintendo) 22/10/13

wiadomość22 października 2013

Dziś piszemy m.in. o podejściu firmy Nintendo do opcji Cross-Play, zamkniętych beta testach gry Nosgoth, przepustce Season Pass do WWE 2K14, a także możliwości zwrotu pieniędzy nabywcom Dark Matter w serwisie GOG.com. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

X360
PS3
Wii