Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2012, 12:47

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Sukces gry Skylanders: Spyro's Adventure - zabawki mają przyszłość

Firma Activision poinformowała o wynikach uzyskanych przez produkcję Skylanders: Spyro's Adventure, na którą składa się gra oraz zestaw zabawek. Według przedstawicieli amerykańskiego wydawcy, seria ma szansę na świetlaną przyszłość.

Sukces gry Skylanders: Spyro's Adventure - zabawki mają przyszłość - ilustracja #1

Skylanders: Spyro's Adventure to nietuzinkowy projekt, którego kluczową cechą jest połączenie świata gier wideo i zabawek. Równolegle z wydaniem tytułu na rynku pojawił się zestaw niewielkich figurek będących integralną częścią produkcji. Po ustawieniu danej zabawki na specjalnej podstawce, gracze mogą kierować jej odpowiednikiem w wirtualnym świecie.

Firma Activision Blizzard ma powody do zadowolenia. Gra Skylanders: Spyro’s Adventure jak i figurki do niej przeznaczone przyniosły spory zysk i wygląda na to, że marka stworzona przez studio Toys for Bob ma szansę na to, aby dłużej zadomowić się w branży.

Wyniki finansowe produkcji łączącej grę wideo z serią fizycznych zabawek w pełni potwierdzają nadzieje Activision Blizzard. Na całym świecie sprzedano ponad 20 milionów zabawek. W Europie i Ameryce Północnej gra Skylanders: Spyro’s Adventure (wliczając w to figurki) była ósmą najpopularniejszą produkcją w czwartym kwartale 2011 roku. Ponadto zajęła pierwsze miejsce w kategorii „dla dzieci”. Zaznaczamy, że rankingi powstały na bazie wysokości dochodów przyniesionych przez gry, a nie faktycznej liczbie sprzedanych egzemplarzy. Bobby Kotick, dyrektor generalny koncernu Activision Blizzard, powiedział, że „debiut Skylanders: Spyro’s Adventure był największą premierą nowej marki w historii firmy”.

Mając na uwadze powyższe dane, nie powinien dziwić fakt, że firma Activision Blizzard dosłownie kilka dni temu zapowiedziała grę Skylanders Giants, czyli kontynuację Skylanders: Spyro’s Adventure, która ma zadebiutować pod koniec tego roku. Według zapewnień twórców, starsze modele zabawek będą kompatybilne z nową grą i zachowają statystyki. Oznacza to, że osoby już posiadające sporą kolekcję figurek będą mogły z nich w dalszym ciągu skorzystać.