Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2012, 18:37

Skylanders Giants – zapowiedziano kontynuację Skylanders Spyro’s Adventure

Powstaje kontynuacja Skylanders: Spyro’s Adventure, czyli produktu firmy Activision, który łączy grę wideo z serią fizycznych zabawek. Nowa odsłona marki nosi tytuł Skylanders Giants i zostanie wydana w tym roku. Jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy w niej postacie znacznie większe od tych znanych z pierwowzoru.

Skylanders Giants – zapowiedziano kontynuację Skylanders Spyro’s Adventure - ilustracja #1

Firma Activision zapowiedziała grę Skylanders Giants, czyli kontynuację Skylanders: Spyro’s Adventure, tworzoną przez Toys for Bob. Podobnie jak w przypadku przygód sympatycznego smoka, Giants będzie połączeniem gry elektronicznej z serią figurek-zabawek. Produkcja zostanie pokazana szerzej w przyszłym tygodniu, a do sklepów trafi pod koniec tego roku.

Na potrzeby drugiej części marki twórcy przygotowali 8 nowych figurek, które, jak sugeruje nazwa gry, będą znacznie większe od bohaterów znanych ze Spyro’s Adventure. Każda z postaci otrzyma specjalne umiejętności, odpowiadające ich kolosalnym rozmiarom. Co ciekawe, zabawki będą świecić w otoczeniu tak zwanych „portali mocy” (z ang. Portal of Power).

Skylanders Giants – zapowiedziano kontynuację Skylanders Spyro’s Adventure - ilustracja #2

Fani Skylanders nie będą musieli kupować nowych zabawek, gdyż starsze modele będą kompatybilne z nową grą i zachowają statystyki. W samym Giants znajdziemy nowe areny do walki z innymi graczami oraz mnóstwo dodatkowych wyzwań. Produkcja ma oferować nowe funkcje sieciowe i bardziej zaawansowaną integrację pomiędzy platformami (pojawią się np. aplikacje mobilne).

Skylanders Giants to rozwinięcie pomysłu znanego z Spyro’s Adventure. Mamy więc do czynienia z grą sprzedawaną ze specjalnymi figurkami przedstawiającymi bohaterów. Każdą z zabawek podłączamy do komputera lub konsoli, aby móc nią zagrać. Informacje na temat rozwoju bohatera są zapisywane na nośniku umieszczonym wewnątrz jego plastikowej wersji.

  1. Zabawki wkraczają do gry - recenzja Skylanders: Spyro's Adventure
Skylanders Giants – zapowiedziano kontynuację Skylanders Spyro’s Adventure - ilustracja #3
Skylanders Giants – zapowiedziano kontynuację Skylanders Spyro’s Adventure - ilustracja #4