Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2013, 09:53

autor: Hed

Marka Skylanders przyniosła 500 milionów dolarów na rynku amerykańskim

Firma Activision podała, że sprzedaż gier, zabawek i akcesoriów z serii Skylanders przyniosła już 500 milionów dolarów na samym rynku amerykańskim. Marka łączy typową grę z figurkami wprowadzającymi do zabawy dodatkowe postacie i inne elementy.

Pocieszne Skylanders zarobiły już 500 milionów dolarów. - Marka Skylanders przyniosła 500 milionów dolarów na rynku amerykańskim - wiadomość - 2013-01-12
Pocieszne Skylanders zarobiły już 500 milionów dolarów.

Obroty ze sprzedaży produktów z marki Skylanders przekroczyły 500 milionów dolarów na rynku amerykańskim – podała firma Activision. 195 milionów dolarów z tej kwoty uzyskała wydana w ubiegłym roku druga odsłona gry, czyli Skylanders Giants. Dane firmy NPD Group dotyczą gier wideo, zabawek i akcesoriów powiązanych z serią. To kolejne potwierdzenie, że pomysł wydawcy na połączenie gry z figurkami okazał się trafiony.

„Jeszcze rok temu ożywienie zabawek w ramach wirtualnego świata było niepewną koncepcją, w którą uwierzyło Activision i Toys For Bob” – skomentował wyniki marki Skylanders John Coyne z marketingowego oddziału Activision. Jego zdaniem obecnie możemy mówić o powstaniu nowej kategorii produktu, który cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony zarówno dzieci, jak i rodziców. To zapewne oznacza, że o Skylanders usłyszymy jeszcze nie raz.

Skylanders to pozornie zwyczajna gra akcji z elementami platformowymi, w której przyjmujemy rolę tytułowych potworów. Różnica polega na tym, że każdy z bohaterów ma swoją fizyczną wersję – figurkę – podłączaną do komputera za pośrednictwem odpowiedniego urządzenia. Dane na temat postaci są zapisywane w pamięci zabawki. Dokupując kolejne modele z serii Skylanders zyskujemy tym samym dostęp do dodatkowych istot i elementów rozgrywki.

Genialny w swojej prostocie pomysł został zrealizowany w bardzo dobry sposób, o czym pisaliśmy w recenzji pierwszej części serii. Nic dziwnego więc, że gra spodobała się młodszym graczom. Sukces Skylanders na pewno dał do myślenia także innym dużym wydawcom. Podobną serię najwyraźniej szykuje Disney – mówi się, że Disney Infinity, którego szczegóły poznamy 15 stycznia, będzie swoistą adaptację koncepcji Skylanders.

Marka Skylanders przyniosła 500 milionów dolarów na rynku amerykańskim - ilustracja #3Seria Skylanders składa się z dwóch odsłon. Pierwsza z nich - Skylanders: Spyro's Adventure – została wydana w październiku 2011 roku na pecetach i wszystkich popularnych konsolach. Kontynuacja w postaci Skylanders Giants pojawiła się rok później na konsolach. Każdej z gier towarzyszyły zestawy kilkudziesięciu figurek reprezentujących postacie.

  1. Oficjalna strona serii Skylanders