Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2012, 12:47

Sandboksowe Disney Infinity połączy swobodę Minecrafta z akcją z serii Just Cause

Pojawiły się pierwsze konkrety odnośnie projektu Disney Infinity. Gra stanowić ma pełen atrakcji sandbox, który zbudowany zostanie z elementów zaczerpniętych ze wszystkich dużych marek firmy.

Disney Infinity połączy w jeden wirtualny świat wszystkie duże marki firmy Disney i studia Pixar. Źródło: Polygon. - Sandboksowe Disney Infinity ma połączyć swobodę Minecrafta z akcją z serii Just Cause - wiadomość - 2012-12-21
Disney Infinity połączy w jeden wirtualny świat wszystkie duże marki firmy Disney i studia Pixar. Źródło: Polygon.

W listopadzie pojawiły się pierwsze plotki o grze Disney Infinity. Wtedy projekt zapowiadał się na klona serii Skylanders, ale najnowsze doniesienia, pochodzące z serwisu Polygon, wskazują, że będzie to znacznie bardziej ambitna produkcja.

  1. Disney Interactive – strona oficjalna

Disney Infinity ma być potężnym sandboksem, który zaoferuje świat zapełniony postaciami i miejscami z najsłynniejszych filmów oraz seriali telewizyjnych tej firmy. Projekt opisywany jest jako połączenie swobody budowania oferowanej przez Minecrafta z szaloną akcją znaną z serii Just Cause. Szykowane są wersje na konsole oraz urządzenia mobilne. Gracze będą mogli tworzyć własne playlisty, które zadecydują o tym, z jakich marek skonstruowana zostanie ich wersja wirtualnego świata.

W grze nie zabraknie pojazdów i maszyn latających. Źródło: Polygon. - Sandboksowe Disney Infinity ma połączyć swobodę Minecrafta z akcją z serii Just Cause - wiadomość - 2012-12-21
W grze nie zabraknie pojazdów i maszyn latających. Źródło: Polygon.

Cała gra projektowana jest jako olbrzymi plac zabaw, zapełniony po brzegi aktywnościami, wśród których znajdziemy m.in. wyścigi, strzelanie oraz budowanie i burzenie obiektów. Gracze pokierują pojedynczym bohaterem, który po świecie poruszać się będzie nie tylko pieszo, ale również za pomocą pojazdów i maszyn latających. Każda z postaci posiadać ma własne umiejętności i ekwipunek, ale jednocześnie sporo gadżetów dostępnych będzie dla wszystkich bohaterów.

Istotną rolę odegra tryb multiplayer, zarówno przez sieć, jak i na podzielonym ekranie. Niestety, na razie nie wiadomo czy na jednym serwerze będą mogli się bawić posiadacze różnych urządzeń. W grze znajdziemy sporo atrakcji przygotowanych przez samych twórców, takich jak np. interaktywne miasta, tryb bitewny wzorowany na capture the flag czy rozgrywki piłki nożnej. Jednocześnie gracze będą mogli tworzyć również własne place zabaw, np. budując z gotowych części tory wyścigowe. Wirtualnymi światami rządzić mają prawa fizyki, co umożliwi m.in. efektowne burzenie budowli czy ciekawe zastosowanie gadżetów takich jak linka z hakiem.

Warto dodać, że produkcją gry zajmuje się studio Avalanche Software, mające na koncie m.in Cars 2: The Video Game oraz Toy Story 3: The Video Game. Druga z tych gier oferowała sandboksowy tryb Toybox i to właśnie on stał się fundamentem tego co zaoferuje Disney Infinity. Twórcy chcą, aby cały projekt był rozwijany przez wiele lat przez dodawanie nowych elementów oraz postaci.

gry