Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2012, 13:32

autor: Łukasz Szliselman

WRC Powerslide – arcade'owa samochodówka od studia Milestone

Studio Milestone zapowiedziało „spin-offa” swojej serii gier na licencji Rajdowych Mistrzostw Świata. WRC Powerslide zaprezentuje arcade'owe podejście do rajdów WRC i pozwoli zmierzyć się ze znajomymi w zręcznościowych multiplayerowych wyścigach.

WRC Powerslide pozwoli odetchnąć od „poważnych” ścigałek

WRC Powerslide
  • Producent: Milestone
  • Platformy: X360 i PS3
  • Gatunek: arcadowa samochodówka
  • Zręcznosciowy model jazdy
  • Oddalona kamera
  • Multiplayer do czterech graczy jednocześnie
  • Na drogach porozrzucane będą „power-upy”

Miłośnicy samochodówek na licencji Rajdowych Mistrzostw Świata nie musieli długo czekać na zapowiedź kolejnej gry studia Milestone. Po dwóch miesiącach od premiery WRC 3, twórcy serii ogłosili, że pracują nad WRC Powerslide. W odróżnieniu od poprzednich, „poważnych” odsłon cyklu, WRC Powerslide będzie reprezentował bardziej arcade’owe podejście do tematu. Ucieszy to osoby preferujące zręcznościowy model jazdy oraz tych, którzy chętnie odpoczną od realistycznych ścigałek.

Gra zaoferuje trzy tryby rozgrywki: szybki wyścig, turniej WRC oraz wyścig wieloosobowy, do czterech graczy jednocześnie. Dwanaście samochodów (oczywiście licencjonowane modele WRC) zostanie podzielonych na trzy klasy. Multiplayerowym wyścigom pikanterii dodadzą specjalne „power-upy” porozrzucane na drodze. Część z nich chwilowo zwiększy prędkość najeżdżającego na nie auta, a inne je spowolnią. Nietrudno sobie zatem wyobrazić przepychanki między graczami – zepchnięcie rywala na „spowalniacz” może okazać się kluczem do zwycięstwa. Arcade’owy charakter rozgrywki wspomagać ma kamera zawieszona na większej wysokości nad pojazdem (ukazano to na poniższej grafice), dająca lepszy wgląd w to, co dzieje się dookoła.

Rozgrywka w WRC Powerslide będzie prowadzona z nieco dalszej perspektywy

Ruszyła oficjalna strona tytułu, na której na razie znajduje się jedynie kilka podstawowych informacji i screeny z gry. WRC Powerslide wystartuje na początku 2013 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Gra będzie dostępna wyłącznie w wersji cyfrowej.