Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4
Okładka Crash Bandicoot 3 HD (PS4)

Crash Bandicoot 3 HD PS4

Opracowany przez zespół Vicarius Visions kompleksowy remake trzeciej odsłony popularnego cyklu studia Naughty Dog, która miała swoją premierę na konsolach PlayStation w roku 1998. Akcja Crash Bandicoot 3 HD rozpoczyna się tuż po wydarzeniach ukazanych w poprzedniej części cyklu.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | reedycje/remastery/remaki | podróże w czasie | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Crash Bandicoot 3 HD (PS4)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

30czerwca2017

30czerwca2017

PSN

Crash Bandicoot 3 HD na PlayStation 4 to kompleksowy remake trzeciej odsłony legendarnej serii Crash Bandicoot. Marka została stworzona w połowie lat 90. przez studio Naughty Dog, odpowiadające za serię Uncharted, Jak and Daxter oraz grę The Last of Us. Głównym bohaterem cyklu jest jamraj pasiasty o imieniu Crash. Tytuły z cyklu ukazały się pierwotnie na konsoli PlayStation oraz PlayStation 2 i przez pewien czas pełniły nawet rolę flagowych gier na obu platformach. Crash Bandicoot 3: Warped ukazał się pierwotnie w 1998 roku. Tytuł rozwinął pomysły oryginału i wprowadził kilka nowych rozwiązań do rozgrywki. Za powstanie nowej wersji gry odpowiada amerykańskie studio Vicarious Vision, które od 2011 roku pracuje wyłącznie nad rozwijaniem cyklu Skylanders.

Fabuła

Akcja gry rozpoczyna się tuż po wydarzeniach przedstawionych w drugiej części serii. Stacja kosmiczna Cortex Vortex, która została stworzona przez doktora Corteksa, by zahipnotyzować i zniewolić wszystkich mieszkańców Ziemi, rozbija się na powierzchni naszej planety. Z jej wraku wydostaje się złe bóstwo Uka Uka, które wraz z Corteksem, próbuje ponownie podbić planetę, tym razem wykorzystując moc magicznych kryształów ukrytych w różnych epokach historycznych. Na drodze antagonistów staje znowu niezastąpiony Crash oraz jego siostra Coco.

Mechanika

W Crash Bandicoot 3 HD celem graczy jest odnalezienie 25 kryształów, które zebraliśmy w poprzedniej odsłonie serii. Tym razem kamienie ukryte są w rożnych epokach, takich jak prehistoria, starożytność, średniowiecze czy futurystyczna przyszłość, do których przenosimy się korzystając ze specjalnego wehikułu czasu. Machina pełni również rolę huba i podzielona jest na pięć komór, z których wybieramy kolejne poziomy. Każda komora otwiera drogę do sześciu leveli (pięć podstawowych oraz jeden specjalny, będący areną, na której walczymy z bossem).

W czasie rozgrywki kontrolujemy Crasha lub Coco. Oboje dysponują standardowymi atakami, znanymi z dwóch poprzednich części cyklu. Przy ich użyciu rozprawimy się ze wszystkimi napotkanymi przeciwnikami. Nieco więcej wysiłku będzie jednak wymagała walka z bossami. Na początku poziomu bohaterowie dysponują pięcioma życiami, po utracie których musimy rozpocząć go od nowa. W licznych skrzyniach znajdziemy różnego rodzaju sekrety i power-upy, takie jak zapewniające ochronę maski Aku Aku oraz owoce Wumpa. Podczas zabawy zdobędziemy również kilka rodzajów kamieni szlachetnych i artefaktów, zamkniętych w skrzyniach lub wręczanych nam po wielokrotnym przejściu lokacji.

Kwestie techniczne

Producenci remake'u praktycznie od podstaw odtworzyli oryginalną grę, posiłkując się oryginalnym konceptami Naughty Dog oraz przygotowanymi przez studio modelami i projektami. Poza kompletnie odświeżoną oprawą graficzną, autorzy przygotowali drobne usprawnienia w systemie rozgrywki i interfejsie użytkownika. Stworzono także nowe przerywniki filmowe oraz ścieżkę dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Gry podobne do Crash Bandicoot 3 HD

Klasyfikacja PEGI Crash Bandicoot 3 HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy z pierwszym zwiastunem
Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy z pierwszym zwiastunem

wiadomość3 grudnia 2016

W trakcie tegorocznej edycji imprezy PlayStation Experience zaprezentowano zwiastun Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy - pakietu zawierającego odświeżone wersje pierwszych trzech odsłon cyklu. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

Crash Bandicoot powraca w zremasterowanych wersjach klasycznych gier oraz w serii Skylanders
Crash Bandicoot powraca w zremasterowanych wersjach klasycznych gier oraz w serii Skylanders

wiadomość14 czerwca 2016

Na konferencji Sony, która towarzyszy rozpoczynającym się targom E3, zapowiedziano premierę zremasterowanych wersji trzech pierwszych odsłon serii Crash Bandicoot. Lubiana maskotka powróci również jako grywalna postać w serii Skylanders.