Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2016, 20:00

autor: Entelarmer

Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy z pierwszym zwiastunem

W trakcie tegorocznej edycji imprezy PlayStation Experience zaprezentowano zwiastun Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy - pakietu zawierającego odświeżone wersje pierwszych trzech odsłon cyklu. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

Kiedy na tegorocznych E3 dowiedzieliśmy się o odświeżeniu trylogii Crasha Bandicoota, dla wielu graczy było to małe święto. Cykl platformówek z tytułowym torbaczem był jedną z najbardziej znanych marek dostępnych na pierwsze PlayStation, a główny bohater przez długi czas był maskotką firmy Sony. Co prawda, seria wyraźnie podupadła po porzuceniu jej przez oryginalnych twórców ze studia Naugthy Dog, ale nie przeszkodziło to w sprzedaży 50 milionów egzemplarzy gier z cyklu do 2007 roku. Teraz doczekaliśmy się pierwszego zwiastuna, który zaprezentowano dziś na imprezie PlayStation Experience.

Zgodnie z obietnicą, pakiet o tytule Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy będzie zawierać w pełni odświeżone wersje trzech oryginalnych odsłon cyklu. Gracze otrzymają więc nowoczesną oprawę graficzną, ale z zasadniczo niezmienioną rozgrywką. Niemniej nie obejdzie się bez nowości. Dan Tanguay za studia Vicarious Visions (odpowiedzialnego za produkcję remasterów) zdradził na oficjalnym blogu PlayStation, że zespół poświecił wiele czasu na zbadanie fenomenu Crasha, zapoznając się zarówno z oryginalnymi grami, jak i ich genezą. Zaznacza również, że nie otrzymamy zwykłych remasterów, jako że niektóre rozwiązania pierwowzorów są mocno przestarzałe. Zaraz jednak uspokaja, że rozgrywka będzie „przebudowana” tylko o tyle, by uchwycić „prostotę i precyzję” oryginałów. Tak więc budowa poziomów zostanie zachowana, podobnie jak wiele ikonicznych cech serii. Do tego schematu dojdą m.in. próby czasowe dla wszystkich trzech gier (które pierwotnie pojawiły się dopiero w Crash Bandicoot 3: Warped), a system zapisywania stanu gry zostanie połączony z punktami zapisu (checkpoints). Zmieni się też menu pauzy (widoczne poniżej). Poza tym ma pojawić się kilka innych niespodzianek, ale póki co twórcy nie zdradzili nic na ich temat. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku, lecz nie pokuszono się o podanie konkretnej daty.

Nowe menu pauzy nieco odbiega od oryginalnego rozwiązania. - Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy z pierwszym zwiastunem - wiadomość - 2016-12-03
Nowe menu pauzy nieco odbiega od oryginalnego rozwiązania.