Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2016, 19:54

autor: Patryk Batko

Nowy zwiastun Resident Evil VII: Biohazard i aktualizacja dema

Podczas wydarzenia PlayStation Experience zobaczyliśmy nowy zwiastun Resident Evil VII: Biohazard. Gra zostanie wydana 24 stycznia, a zaktualizowane demo dostępne będzie jeszcze dzisiaj dla posiadaczy PS4 lub PS4 Pro. Demo na PC pojawi się za dwa tygodnie. Dowiedzieliśmy się też o kilku przywilejach dla platform Sony.

Resident Evil VII: Biohazard to nowa odsłona serii przygodowych gier akcji od studia Capcom. Otrzymaliśmy nowy zwiastun pokazujący fabułę zapowiedzianego tytułu. Potwierdzono również datę wydania siódmej części horroru. Zagramy 24 stycznia 2017 roku na PlayStation 4, Xbox One i PC. Dzisiaj wieczorem dla posiadaczy konsoli PS4 lub PS4 Pro udostępnione zostanie za darmo finalne demo Resident Evil VII: Biohazard. Odważni mogą spróbować swoich sił grając z założonymi goglami PlayStation VR. Dowiedzieliśmy się również o czasowej wyłączności rozszerzenia Banned Footage i trybu VR. Posiadacze konsoli od firmy Sony będą mogli jako pierwsi zakupić dodatek, a przez 12 miesięcy również tylko na konsolach japońskiej firmy w Resident Evil VII: Biohazard zagramy w wirtualnej rzeczywistości. Posiadacze platformy PC będą mogli wypróbować demo 19 grudnia.

Grywalne demo Resident Evil VII: Biohazard otrzymało dużą aktualizację, poznamy kolejne szczegóły dotyczące postaci Ethana Wintersa i tego, jak trafił on do przerażającego dworu, w którym rozgrywać ma się akcja gry. Wydarzenia nowej odsłony serii będą miały miejsce po zakończeniu Resident Evil VI, a akcję obserwować będziemy z perspektywy pierwszej osoby.

Początkowo demo Resident Evil VII: Biohazard trafiło na PlayStation VR i z czasem deweloper aktualizował jego zawartość. Otrzymaliśmy sekcje o nazwach Tape 1 i Tape 2, dzisiaj jednak dostępne jest pełne doświadczenie. Aby je pobrać, musicie udać się do PlayStation Store i wybrać odpowiednią zakładkę. Warto dodać, że tryb VR przez rok dostępny będzie ekskluzywnie na konsolach od Sony. Jeżeli jednak nie macie możliwości wypróbowania dema sami, możecie sprawdzić opublikowane niedawno materiały zawierające fragmenty rozgrywki.

Gra Resident Evil VII: Biohazard będzie straszyła również w VR. - Nowy zwiastun Resident Evil VII: Biohazard i aktualizacja dema - wiadomość - 2016-12-04
Gra Resident Evil VII: Biohazard będzie straszyła również w VR.

Deweloper ma w zanadrzu jeszcze kilka innych technicznych ciekawostek. Jak już informowaliśmy, na PC gra będzie dostępna w rozdzielczości 4K oraz ze wsparciem dla HDR. Jeżeli zdecydujecie się na zakup gry poprzez Windows Store, otrzymacie dostęp do funkcji cross-save, która pozwoli na przenoszenie stanu rozgrywki pomiędzy wydaniem pecetowym a tym na konsolę Xbox One.