Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2016, 12:16

VR w Resident Evil VII przez rok tylko na sprzęcie Sony

Jak wynika z grafiki reklamowej, tryb rzeczywistości wirtualnej w grze Resident Evil VII przez pierwszy rok od premiery będzie dostępny wyłącznie na urządzeniach PlayStation VR. Po tym czasie wsparcie powinny otrzymać także inne platformy.

Przez pierwsze dwanaście miesięcy po premierze gry Resident Evil VII tryb wirtualnej rzeczywistości będzie dostępny jedynie na urządzeniach PlayStation VR. Informacja taka widnieje na jednej w grafik promocyjnych udostępnionych na Facebooku przez oficjalny profil PlayStation. U dołu obrazka możemy wprost przeczytać, że gra „Resident Evil VII: Biohazard ukaże się w 2017 roku, a przez 12 miesięcy będzie tytułem ekskluzywnym dla PlayStation VR”. Na adnotację zwrócił uwagę użytkownik forum Reddit o pseudonimie Xx-MCXCVI-xX.

Jedna z grafik promocyjnych gry Resident Evil VII: Biohazard. - Obsługa VR w Resident Evil VII przez rok tylko na PS4 - wiadomość - 2016-10-03
Jedna z grafik promocyjnych gry Resident Evil VII: Biohazard.

W czasowej ekskluzywności trybu wirtualnej rzeczywistości część komentatorów widzi pozytywny sygnał dla użytkowników innych systemów niż PlayStation VR. Przez rok deweloperzy będą w stanie wyeliminować część błędów, które mogą pojawić się po premierze, i poprawić wydajność. Tym samym, kiedy skończy się czas wyłączności dla urządzeń PlayStation VR, pozostała część społeczności otrzyma bardziej dopracowany produkt. Dodajmy do tego, że przez dwanaście miesięcy powinny spaść ceny głównych konkurentów sprzętu firmy Sony. Jednocześnie nie ujawniono, jakie dokładnie inne urządzenia wirtualnej rzeczywistości gra obsłuży w przyszłości.

Tryb VR gry Resident Evil VII przez pierwsze dwanaście miesięcy tylko dla PlayStation VR. - Obsługa VR w Resident Evil VII przez rok tylko na PS4 - wiadomość - 2016-10-03
Tryb VR gry Resident Evil VII przez pierwsze dwanaście miesięcy tylko dla PlayStation VR.

Urządzenie PlayStation VR trafi na rynek 13 października. W momencie premiery ma oferować wsparcie dla pięćdziesięciu tytułów – w tym takich produkcji jak Farpoint, Star Wars: Battlefront – X-Wing VR Mission, Final Fantasy XV czy Batman: Arkham VR. Sprzęt wyceniono na 399 dolarów, czyli około 1500 złotych.

Resident Evil VII: Biohazard to siódma pełnoprawna odsłona kultowego cyklu survival horrorów firmy Capcom. Kolejne części serii koncentrują się wokół walki ludzkości ze śmiercionośnym wirusem, zamieniającym zainfekowanych w krwiożercze potwory. Gra – w przeciwieństwie do wcześniejszych odsłon – przedstawi rozgrywkę z perspektywy pierwszej osoby. Tytuł ukaże się 24 stycznia przyszłego roku. Platformy docelowe to komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.