Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2016, 04:30

PlayStation VR zadebiutuje 13 października w USA z 50 tytułami na starcie

Podczas konferencji firmy Sony na targach E3 2016 omówiono kwestię PlayStation VR. Gogle trafią na rynek amerykański 13 października i będą kosztować 399 dolarów. W momencie premiery z urządzenia ma korzystać 50 gier, w tym zapowiedziane właśnie Resident Evil 7, Farpoint, Batman: Arkham VR i Star Wars: Battlefront - X-Wing VR Mission.

Poznaliśmy datę premiery gogli PlayStation VR w Ameryce Północnej. Urządzenie, wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości, zadebiutuje na tamtym rynku 13 października tego roku (w Europie pojawi się z pewnością nieco później) i będzie kosztować 399 dolarów, czyli około 1550 złotych. Taka cena nie powinna nikogo dziwić, bowiem jeszcze w ubiegłym roku Andrew House, prezes firmy Sony, zapowiedział, że gogle będą kosztować mniej więcej tyle samo, co nowa konsola. Przy okazji podczas konferencji na E3 ujawniono, że na premierę na PlayStation VR dostępnych będzie ponad 50 gier wykorzystujących technologię wirtualnej rzeczywistości, i zaprezentowano niektóre z nich. To tytuły, które naprawdę mogą robić wrażenie.

Pół setki tytułów na start to naprawdę dobra liczba – szczególnie biorąc pod uwagę poniższe pozycje. - PlayStation VR zadebiutuje 13 października w USA z 50 tytułami na starcie - wiadomość - 2016-06-14
Pół setki tytułów na start to naprawdę dobra liczba – szczególnie biorąc pod uwagę poniższe pozycje.

Resident Evil VII

O tym, że Sony wiąże spore nadzieje z nową technologią i ma zamiar wykorzystać ją także w największych produkcjach, świadczyć może fakt, że na PlayStation VR ukaże się siódma odsłona kultowego cyklu Resident Evil. Produkcja ta zadebiutuje 24 stycznia 2017 roku i po zwiastunie trudno powiedzieć o niej cokolwiek konkretnego, wygląda jednak na to, że wraz z użyciem gogli twórcy mocno odbiją od koncepcji gry akcji, idąc raczej w stronę psychologicznego horroru.

Farpoint

Wśród gier, które zmierzają na PlayStation VR, nie zabraknie też zupełnych nowości. Mowa tu np. o Farpoint – FPS-ie w klimatach science-fiction, tworzonym przez studio Impulse Gear, w którym będziemy mieli okazję zwiedzić kompletnie nieznaną planetę oraz postrzelać do jej niezbyt gościnnych mieszkańców.

Star Wars: Battlefront – X-Wing VR Mission

Już w marcu zapowiadano, że Battlefront doczeka się odsłony korzystającej z technologii wirtualnej rzeczywistości, i podczas konferencji Sony mogliśmy pokrótce rzucić na nią okiem. Co prawda nie pomachamy w goglach mieczem świetlnym, usiądziemy za to za sterami kultowego X-Winga i weźmiemy udział w świetnie wyglądających kosmicznych starciach.

Batman: Arkham VR

Krótkie wideo z tej pozycji nie pokazało niemalże nic (poza świetną, jak zawsze, narracją Jokera), jednak sam fakt, że w kolaboracji ze studiem Rocksteady powstaje produkcja z serii Arkham, wykorzystująca technologię wirtualnej rzeczywistości, wystarczy, by rozbudzić wyobraźnię fanów. Premierę zapowiedziano już na październik, więc za niedługo powinny zacząć pojawiać się konkrety.

Final Fantasy XV

W Final Fantasy XV nie zagramy w goglach PlayStation VR tak, jak w normalną grę – będzie to rodzaj osobnego doświadczenia, w którym otrzymamy możliwość wcielenia się w Prompto, prowadząc interakcje z innymi postaciami oraz strzelając do potworów z perspektywy pierwszej osoby. Jako że sama gra zadebiutuje 30 września tego roku, można spokojnie założyć, że ten poboczny tryb zostanie ukończony na premierę PlayStation VR.

  1. Oglądaj z nami konferencję Sony na E3 2016