Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Star Wars: Battlefront - Rogue One: X-Wing VR Mission (PS4)

Star Wars: Battlefront - Łotr 1: Misja VR X-wing PS4

Star Wars: Battlefront - Rogue One: X-Wing VR Mission

Darmowy dodatek do gry Star Wars: Battlefront, przeznaczony wyłącznie dla posiadaczy konsol PS4 z zestawami rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. W odróżnieniu od gry podstawowej, X-Wing VR Mission nie jest strzelaniną, w której kontrolujemy poszczególne postacie.

Akcji | FPP | science fiction | Star Wars | kosmiczne | strzelanki | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Star Wars: Battlefront - Rogue One: X-Wing VR Mission (PS4)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

6grudnia2016

6grudnia2016

PSN

Star Wars: Battlefront – X-Wing VR Mission to darmowy dodatek do gry Star Wars: Battlefront przeznaczony dla posiadaczy PS4 i gogli rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Projekt został stworzony przez studio Criterion Games, znane m.in. z serii Burnout. Firma ta współpracowała z DICE przy podstawowej wersji strzelanki, odpowiadając za tzw. speeder bike, czyli ścigacze, znane choćby z pamiętnego pościgu na planecie Endor w filmie Powrót Jedi.

Mechanika

W odróżnieniu od „podstawki”, Star Wars: Battlefront – X-Wing VR Mission nie jest strzelanką, w której kontrolujemy poszczególne postacie. Zamiast tego zasiadamy za sterami myśliwca X-Wing i bierzemy udział w kosmicznej bitwie z udziałem m.in. potężnego Gwiezdnego Niszczyciela. Do naszych zadań należy oczywiście sterowanie pojazdem i strzelanie do licznych przeciwników, a dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości możemy poczuć się jak prawdziwy pilot.

Kwestie techniczne

Rozgrywka w Star Wars: Battlefront – X-Wing VR Mission obserwowana jest oczywiście z perspektywy pierwszej osoby. Gracze mogą rozglądać się po kokpicie maszyny, którą odwzorowano z dużą dokładnością, zwracając uwagę na rozmaite detale. Wszystko to uzupełnia gwiezdnowojenne udźwiękowienie, z charakterystycznymi odgłosami strzelania itd.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Star Wars: Battlefront - Łotr 1: Misja VR X-wing

Klasyfikacja PEGI Star Wars: Battlefront - Łotr 1: Misja VR X-wing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Star Wars: Battlefront - Łotr 1: Scarif już dostępny. Za kilka dni gra trafi do EA i Origin Access
Star Wars: Battlefront - Łotr 1: Scarif już dostępny. Za kilka dni gra trafi do EA i Origin Access

wiadomość7 grudnia 2016

Firma Electronic Arts udostępniła czwarte rozszerzenie do gry Star Wars: Battlefront. Łotr 1: Scarif dostępny jest dla posiadaczy przepustki sezonowej i Ultimate Edition. Ponadto otrzymaliśmy DLC Łotr 1: Misja VR X-wing na PlayStation VR i dowiedzieliśmy się, że 13 grudnia tytuł pojawi się w Origin Access i EA Access.

Star Wars: Battlefront - Łotr 1: Scarif zadebiutuje 6 grudnia
Star Wars: Battlefront - Łotr 1: Scarif zadebiutuje 6 grudnia

wiadomość18 listopada 2016

Firma Electronic Arts ujawniła datę premiery czwartego, ostatniego dodatku do gry Star Wars: Battlefront. Łotr 1: Scarif ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach 6 grudnia bieżącego roku. Równocześnie w ręce posiadaczy PS4 trafi Łotr 1: Misja VR X-wing. Ponadto dziś zadebiutowało wydanie Ultimate Edition.

PlayStation VR zadebiutuje 13 października w USA z 50 tytułami na starcie
PlayStation VR zadebiutuje 13 października w USA z 50 tytułami na starcie

wiadomość14 czerwca 2016

Podczas konferencji firmy Sony na targach E3 2016 omówiono kwestię PlayStation VR. Gogle trafią na rynek amerykański 13 października i będą kosztować 399 dolarów. W momencie premiery z urządzenia ma korzystać 50 gier, w tym zapowiedziane właśnie Resident Evil 7, Farpoint, Batman: Arkham VR i Star Wars: Battlefront - X-Wing VR Mission.